Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika

Fakta vs. „blbec“

Reakce na vyjádření prezidentova kancléře

Miloš Zeman, politik, prezident, Pavel Rychetský, Ludvík David, Kateřina Šimáčková, Vratislav Mynář
Bojovat za práva občanů, nebo za sebe? (Zprava Vratislav Mynář s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským) • Autor: ČTK

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se rozhodl reagovat na článek Respektu o nestandardních schůzkách kancléře se soudci, kteří řešili témata, jež zajímala Hrad. Text uvádí konkrétní kauzy, jsou v něm citováni soudci, nejde tudíž o prázdné spekulace.

Kancléř ve svém videu emotivně reaguje a tvrdí, že lež „uráží nejen mě, ale všechny soudce v České republice“. Zaklínaní se soudci je legrační, protože Mynář není jejich mluvčí, a navíc jsou to právě soudci, kteří jeho postup označují za nestandardní.

Reklama
Reklama

Kancléř také uvedl, že „jenom blbec rodu novinářského může úmyslně zaměňovat seznamování s postoji s ovlivňováním“.  Jen tím zdůraznil rozdílnost přístupů. My přicházíme s fakty, on přichází s urážkami. K tomu není třeba nic dodávat. Snad jen, že v tom budeme pokračovat.

Jak se pravá ruka prezidenta snaží ovlivnit soudce

I_obalka_R02
Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2065
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte