Miloš Zeman, politik, prezident, Pavel Rychetský, Ludvík David, Kateřina Šimáčková, Vratislav Mynář
Bojovat za práva občanů, nebo za sebe? (Zprava Vratislav Mynář s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským) • Autor: ČTK

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se rozhodl reagovat na článek Respektu o nestandardních schůzkách kancléře se soudci, kteří řešili témata, jež zajímala Hrad. Text uvádí konkrétní kauzy, jsou v něm citováni soudci, nejde tudíž o prázdné spekulace.

Kancléř ve svém videu emotivně reaguje a tvrdí, že lež „uráží nejen mě, ale všechny soudce v České republice“. Zaklínaní se soudci je legrační, protože Mynář není jejich mluvčí, a navíc jsou to právě soudci, kteří jeho postup označují za nestandardní.

Reklama
Reklama

Kancléř také uvedl, že „jenom blbec rodu novinářského může úmyslně zaměňovat seznamování s postoji s ovlivňováním“.  Jen tím zdůraznil rozdílnost přístupů. My přicházíme s fakty, on přichází s urážkami. K tomu není třeba nic dodávat. Snad jen, že v tom budeme pokračovat.

Jak se pravá ruka prezidenta snaží ovlivnit soudce

I_obalka_R02
Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte