Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Ost-blog

Černá magie a politika

Nejsem si jist, zda mám té zprávě věřit, nicméně ji pro potřeby tohoto blogu odcituji. Podle serveru www.prvnizpravy.cz měli loni na podzim někteří čeští lékaři obavy, že prezident Václav Klaus se pomátl, tedy že „jedná pod vlivem závažných, možná patologických, změn duševního stavu nebo poruchy osobnosti, které nejsou jen přechodného rázu“ a proto „může být nebezpečný jako sobě, tak, vzhledem k úřadu který zastává, celé České republice".

To jsou vážná slova, není to však nic ve srovnání s tím, co jsem si přečetl na serveru www.salon.eu.sk. Jde o zprávu z maďarského deníku Népszabadság, který píše o skandálu v Rumunsku, kde měli v prosinci prezidentské volby. Zpráva zní takto: Jeden z kandidátů, sociální demokrat Mircea Geoana, který prohrál v druhém kole o pouhých 70 tisíc hlasů, tvrdí, že příčinou jeho porážky jsou „útoky energie okultních sil“. Jeho manželka Michaela, předsedkyně rumunského Červeného kříže prohlásila, že v rozhodujícím televizním duelu se její manžel nemohl soustředit, neboť ho začarovali. Samotný Geoana řekl, že v táboře jeho soupeře Trajana Basescu (který volby vyhrál) viděl lidi, „kteří pracují v této oblasti“. Viorel Hrebenciuc, jeden z Geoanových stratégů v kampani řekl: „Diskuse se konala ve čtvrtek. Odborníci vědí, že to je den fialového plamene. Lidé ze štábu Traiana Basescu měli na sobě fialové kravaty a on měl oblečený fialový svetr.“

V rumunských médiích se rozpoutala vášnivá debata a někteří novináři poukazovali na scény, kdy vedle Basescu stál parapsycholog Aliodor Manolea. Údajně zjistili, že Manolea a jeho manželka už léta poskytují „jemné parapsychologické služby“ Basescovi a v minulosti i samotnému Geoanovi. Média věnovala celé hodiny debatám o tom, jak fialové plameny můžou ovlivňovat domácí politiku Rumunska. Připomněla, že komunistický diktátor Nicolae Ceausescu měl takový strach z lidí, kteří měli nadpřirozené schopnosti, že jednoduše zakázal na školách psychologii jako předmět, zatímco jeho manželka měla vlastní šamanku, známou rumunskou čarodějnici Mamu Omidu.

No dobrá, od Rumunů se něco takového dalo čekat – nějak se ten jejich Drakula přece musí projevit. Jenže já jsem o temných silách slýchával i na Slovensku: Vladimírovi Mečiarovi prý pomáhali lidé z Vídně, kteří ovládali černou magii. Zvláště jeden smutný případ měl být toho důkazem.

Před rokem zemřel místopředseda slovenského parlamentu Viliam Veteška. Byl to jeden z důležitých funkcionářů Mečiarova HZDS a také jediný člověk, který se za celou Mečiarovu kariéru odvážil vyzvat ho na souboj v jeho vlastní straně. V roce 2007 měl na sjezdu strany kandidovat na předsedu HZDS proti Mečiarovi. Jenže v noci před sjezdem ho odvezli do nemocnice a objevili mu v mozku zhoubný nádor.

Okamžitě ho operovali a na chvíli to vypadalo, že se snad uzdraví. Pak se ale nádor vrátil a po dvou letech už Veteškovi nebylo pomoci. Jak řekl zástupce ředitele nemocnice: „Nemoc byla extrémně vážná a měla přirozený průběh. Není třeba hledat žádné senzace.“ Jaké senzace měl na mysli? Podle toho, co jsem slyšel z druhé ruky, sám Veteška věřil, že je obětí čarodějníků černé magie, jimž dal Mečiar příkaz k jeho likvidaci.

Zdá se, že naše část Evropy je plná duchů. Dnes ráno na mně namouduši na zahradě zakrákal havran.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].