Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Noste roušky a nevěřte konspirátorům, vybídl občany prezident

Miloš Zeman pronesl mimořádně věcný projev

Prezident při projevu na TV Prima; ilustrační foto
Prezident při projevu na TV Prima; ilustrační foto

Noste roušky, chrání vás před ostatními a vy jimi chráníte ostatní před sebou, sdělil národu prezident Miloš Zeman v mimořádném pátečním projevu ohlášeném jeho tiskovým mluvčím přede dvěma dny. Můžete tak zachránit životy. A neposlouchejte různé zubaře, zpěvačky nebo kardiology kteří vás od nošení roušek odrazují, dodal s jasnou narážkou na pár osobností

V den, kdy o půlnoci vzroste už potřetí za sebou počet nakažených koronavirem v Česku o přibližně deset tisíc nových případů, je přímluva prezidenta potřebná. Možná velmi potřebná, je totiž velmi pravděpodobné, že právě řada jeho voličů patří mezi příznivce konspirativních teorií, které říkají, že covid nic není, že je to jen taková obyčejná chřipka - resp. že je nástrojem mocných, kteří nás chtějí zotročit. Jsou to tedy antirouškaři.

Příznivci Miloše Zemana často patří na sociálních sítích mezi šiřitele fejků a pozoruhodných teorií. Není to samozřejmě doloženo hlubokým sociálním průzkumem, ale setkává se s tím skoro každý, kdo na sítích komunikuje a někdy se zmíní nepříznivě o prezidentovi této země. Dostane se mu zajímavých reakcí a při bližším prozkoumání profilů těchto „debatérů“ se často setká s názory, které nebývají zrovna podložené.

Není vyloučeno, že si to uvědomuje i prezident - sám muž, který se fakty příliš nezatěžuje. Ale tady jde opravdu o život. Tentokrát tak bude na místě Miloše Zemana pochválit. Těžko říct, kolik antirouškařů a konspirátorů jeho projev poslouchalo, ale snad se prezidentova výzva aspoň donese k jejich uším.

Děkujeme, pane prezidente - a zkuste, prosím, být tak věcný vždy, když mluvíte k veřejnosti.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].