Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Média

ČT slibuje víc investigativy, zpravodaje na Ukrajině a poloviční zastoupení žen

Nový šéf veřejnoprávní stanice Jan Souček představil nejen personální změny

Jan Souček • Autor: Milan Jaroš
Jan Souček • Autor: Milan Jaroš

Objednejte si k odběru newslettery a informační servis Respektu


Nastupující generální ředitel České televize Jan Souček v pondělí oznámil chystané změny ve vedení. Nebudou nakonec až tak zásadní a půjde z větší části spíš o přesun lidí v rámci veřejnoprávní stanice. Na svých místech zůstávají šéfové programu (Milan Fridrich), výroby (Václav Myslík), technického (Michal Kratochvíl) a finančního oddělení (David Břinčil). Pokračovat má i obchodní ředitel Hynek Chudárek.

Do struktury televize přibude nová divize digitálních služeb, kam bude spadat také on-line platforma iVysílání a již nově povede stávající šéf vývoje programu a nových médií Jan Maxa. Právě na to, aby ČT udržela krok v oblasti digitální audiovize, se chce Souček podle svých slov soustředit.

Maxovo místo - přesněji novou divizi nazvanou Obsah, která zahrne i dříve existující oddělení vývoje - obsadí dosavadní kreativní producentka HBO a šéfka vývoje a výroby HBO Europe Tereza Polachová, který stála u vzniku oceňovaných televizních děl jako Hořící keř nebo Pustina. V podobném duchu chce podle svých slov pokračovat i v ČT a vytvářet obsah, který nebude “zaměnitelný s tvorbou komerčních televizí“.

Skandinávie se StarDance

V čele korporátních služeb, kam spadá i marketing či HR, nahradí dosavadního Víta Koláře Michal Fila - další dlouholetý zaměstnanec ČT, byť poslední dva roky působil jako mluvčí Home Creditu. Ředitelku marketingu Denisu Kollárovou nahradí kreativní manažerka ČT Štěpánka Sunková.

Dosavadní šéf ČT24 Petr Mrzena nahradí v čele divize zpravodajství a publicistiky Zdeňka Šámala, který již dříve oznámil odchod - stejně jako Kolář či Kollárová. Mrzena plánuje zavést noční živé vysílání, posílit investigativní žurnalistiku či ustavit stálého zpravodaje na Ukrajině. Slibuje také poloviční zastoupení žen - nezmínil nicméně, jestli tím míní na novinářské straně nebo u respondentů či hostů v diskusních pořadech.


Předchozí vydání najdete na webu respekt.cz v rubrikách Informační servis a Newsletter.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].