Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Média

Skandinávie se StarDance. Jak by měla vypadat Česká televize?

Do veřejnoprávní stanice nastupuje nový generální ředitel

Pětice finalistů • Autor: Milan Jaroš
Pětice finalistů • Autor: Milan Jaroš

Česká televize má nového generálního ředitele. Jan Souček - podobně jako jeho další čtyři protikandidáti na post šéfa - musel radním ČT vysvětlit, jakou stanici si pro následujících šest let případného mandátu představuje. Má, nebo nemá Česká televize expandovat, mají a nemají se zvyšovat koncesionářské poplatky a kolik má být na hlavním kanále ČT1 detektivek? Během „slyšení“ několikrát samozřejmě padla také základní otázka, jak má vůbec dnešní televize veřejné služby vypadat a co má nabízet. Jaká je tedy tímto pohledem dnešní ČT, nakolik se jí daří naplňovat „veřejnoprávnost“ a podle čeho se dá tento faktor vlastně měřit?

Expert na veřejnoprávní média Filip Rožánek nabízí v možné odpovědi průzkumy odrážející názory diváků, které si ČT nechává pravidelně zpracovat. „Ty v podstatě vedou k závěru, že televize veřejnou službu naplňuje tak, jak to aktuální podmínky dovolují,“ shrnuje s tím, že ono naplňování se za dvanáctiletého působení Petra Dvořáka zvedlo: televize funguje ekonomicky efektivněji, oslovuje více cílových skupin a více naplňuje i jejich očekávání v tom, jestli mají jednotlivé pořady přidanou hodnotu oproti komerční produkci. „Když se ohlédneme, pak končící šéf televizi v tomhle ohledu rozhodně posunul,“ říká Rožánek. Další odborníci, které Respekt oslovil, zároveň doplňují konkrétní body i směry, jimiž by se podle nich ČT měla při svém rozvoji ubírat.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].