Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Denní zamyšlení Erika Besta

Narůžovělí novináři

„Bohatí jsou prostě jiní,“ napsal F. S. Fitzgerald. Jasně – čtou Financial Times a Economist. Tyto dva nástroje kapitalismu se nicméně na stará kolena začínají naklánět doleva. Ve včerejším diskusním pořadu TV Prima Partie se Jiří Havel z ČSSD svěřil moderátorovi Petru Šimůnkovi, že se sice pokládá za levicového ekonoma, nicméně že tato dvě periodika jsou teď ještě levicovější než on. A má pravdu. Skoro jako by Economist a Financial Times dostaly nějaký příkaz shůry, přestaly projevovat nedůvěru vůči státním zásahům do ekonomiky a dopouštějí se odvážných generalizací typu „užití peněz daňových poplatníků k podepření amerického bankovního systému bylo nutné zlo“ (Economist) nebo „vláda USA by měla bojovat za zvýšení poptávky“ (FT). Jistě přitom chápou, že se tím ztotožňují s názory, které celou situaci ještě zhorší. Pomalu aby se čeští pravicoví čtenáři začali bát, zda také jejich oblíbené místní noviny a časopisy nedostanou shora podobný příkaz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte