Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Příběh pomsty, která manželskému páru právníků nevyšla

Autor: ABC
Autor: ABC

Policista si vyžádal klíče od jejího auta. Říkala si, že se přeci nemá čeho bát, uvnitř budou maximálně psí chlupy a pár hraček její dcery. Policista se však po chvilce vynořil z vozu a držel v ruce pytlíček drog a pilulek, jejichž množství by nejenže stačilo k tomu, aby skončila za mřížemi, ale především by byla nadobro zničena její pověst vzorné matky a přední dobrovolnice na místní škole.

Před policistou, který za ní do školy přijel na nestandardní telefonické udání, tak padla na kolena, třásla se, vzlykala a přísahala, že jí ty drogy nepatří. Tak se začíná tragický příběh devětačtyřicetileté Kelli Peters z města Peters, které patří k nejspořádanějším a nejbezpečnějším v celé Americe. Formou strhující novely, která má parametry nejkomplikovanějších zápletek ze seriálu Zoufalé manželky, popisuje její osud Christopher Goffard pro LA Times. 

V momentě, kdy se policista – kterému byl narafičené drogy podezřelé - zdrcené Kelli Peters zeptal, jestli má nepřátele, a ona odpověděla kladně, rozjelo se pečlivé vyšetřování, které odhalilo až patologický příběh pomsty. Dokonalá žurnalistická práce v šesti kapitolách líčí nemilosrdný plán manželského páru právníků, kteří se rozhodli zničit dobrovolnici Peters za to, že během jedné z hodin zapomněla jejich syna před školou a on stál šest minut před zamčenými dveřmi, než mu jiný učitel odemkl.

Text je na jedné straně hloubkovou sondou do předměstské mentality, kde dobrá reputace a status znamená vše, odhaluje i teatrální mstivost jedinců a přesně popisuje policejní práci; v druhé půli je pak i soudním dramatem, když zachycuje finální při. Goffard při jeho přípravě prošel tisíce stran soudních spisů, z nichž některé tvoří přímé citace výpravného materiálu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].