Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Kultura

Mykki Blanco ukazuje, jak je těžké být transgender v afroamerické komunitě

Mykki Blanco • Autor: Imnotcmjames, Wikimedia
Mykki Blanco • Autor: Imnotcmjames, Wikimedia

„Vůbec mi nedošlo, že když budu upřímně mluvit o něčem, co je velmi osobní, oslovím tím tolik lidí,“ vzpomíná newyorská rapperka Mykki Blanco na rozhovor z loňského roku, kdy poprvé přiznala, že je HIV pozitivní. „Někteří lidé mi říkali, že jsem to udělala jen jako marketingový trik. Ale kdo by tohle udělal jako marketingový tah? Vždyť je to můj skutečný život.“
 Právě naprostá otevřenost a úleva, jakou přináší, jsou leitmotivem jejího čerstvého debutového alba Mykki, které Mykki Blanco koncertně představí i v Praze - ve čtvrtek 27. října v MeetFactory.

Profil čerstvě třicetileté queer rapové umělkyně napsala pro server MTV Sasha Geffen a kromě coming-outu a drogových závislostí se v něm zabývá mimo jiné i tím, jak je v afroamerické komunitě stále těžké vystupovat jako transgender osoba.

Stěžuje si na to, že se již málokdo pozastavuje nad tím, že Bradford Cox z kapely Deerhunter vystupuje na pódiu v ženských šatech, ale když se na obal nové mixtape Jeffrey nechal v honosné róbě vyfotit rapper Young Thug, strhl se přinejmenším poprask.

V tuto chvíli Mykki Blanco své album, které natočila v plné střízlivosti, označuje jako první kapitolu svého přerodu. „Nechci, aby cokoli, co bylo typické pro mě jako dvacátnici, jakkoli ovlivňovalo můj život po třicítce,“ přeje si Mykki Blanco. „Na příští dekádu se dívám jako na svoji příležitost začít s čistým štítem. A udělat správně to, co se mi předtím nepovedlo. Aby se mi už skutečně dařilo.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].