Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Kterak se králík viceprezidenta Pence začal cítit tak trochu jiný

Marlon Bundo je První králík Spojených států (alias tzv. BOTUS – Bunny of The United States). Mazlíček z rodiny viceprezidenta Mika Pence je tak trochu celebrita – má svůj instagramový účet, dostal se na několik oficiálních fotografií a americká veřejnost ho miluje. Manželka Mika Pence Karen a jejich dcera Charlotte minulý týden dokonce vydaly dětskou knihu s názvem Jeden den Marlona Bunda v domácnosti viceprezidenta, která má dětem přiblížit, jak takový americký viceprezident žije a pracuje.

Nevinná dětská knížka, řekl by někdo – ale ne tak americký komik John Oliver. Tomu vadí, že kniha bude propagována nadací Focus on Family, která mimo jiné tvrdí, že „homosexualita je odnaučitelná“, a nabízí pomoc těm, kdo se potýkají s „nechtěnou sexuální orientací“.  Sám ultrakonzervativní Pence proslul odporem vůči homosexuálním sňatkům, jež podle něj vedou k „rozkladu společnosti“.

John Oliver tak se rozhodl využít Marlonovy popularity a pouhý den před vydáním knihy během své show oznámil, že i jeho tým napsal dětskou knihu o oblíbeném králíkovi. Jmenuje se Den v životě Marlona Bunda a vypráví o tom, jak se Pencův králík zamiluje do jiného králíka. Kniha je věnována „každému králíčkovi, který se cítí tak trochu jiný“ - a sleduje příběh o Marlonu a jeho lásce Wesleym, „nejkrásnějším králíkovi na celém světě“, kteří se chtějí vzít, ale jeden zlý brouk jim v tom brání. Audioverzi knihy namluvil Jim Parsons alias Sheldon ze známého seriálu Big Bang Theory, jenž se ke své homosexuální orientaci otevřeně hlásí.

Veškerý výtěžek z prodeje knihy Oliver věnuje organizacím pomáhající lidem se stejnou sexuální orientací v boji proti diskriminaci a sebevraždám dospívajících. „Je to krásná dětská knížka“, říká John Oliver. „Kupte jim svým dětem, svým přátelům, anebo jen tak, abyste naštvali Mika Pence“, dodává.

Že k tomu mají Američané evidentně chuť, ukazuje obrovský zájem: během dvou dnů se prodalo 180 000 kusů a na serveru Amazon příběh o homosexuálním králíkovi amerického viceprezidenta vévodí žebříčku nejprodávanějších titulů.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].