0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Denní menu30. 3. 20182 minuty

Kterak se králík viceprezidenta Pence začal cítit tak trochu jiný

Marlon Bundo je První králík Spojených států (alias tzv. BOTUS – Bunny of The United States). Mazlíček z rodiny viceprezidenta Mika Pence je tak trochu celebrita – má svůj instagramový účet, dostal se na několik oficiálních fotografií a americká veřejnost ho miluje. Manželka Mika Pence Karen a jejich dcera Charlotte minulý týden dokonce vydaly dětskou knihu s názvem Jeden den Marlona Bunda v domácnosti viceprezidenta, která má dětem přiblížit, jak takový americký viceprezident žije a pracuje.

Nevinná dětská knížka, řekl by někdo – ale ne tak americký komik John Oliver. Tomu vadí, že kniha bude propagována nadací Focus on Family, která mimo jiné tvrdí, že „homosexualita je odnaučitelná“, a nabízí pomoc těm, kdo se potýkají s „nechtěnou sexuální orientací“.  Sám ultrakonzervativní Pence proslul odporem vůči homosexuálním sňatkům, jež podle něj vedou k „rozkladu společnosti“.

Reklama

John Oliver tak se rozhodl využít Marlonovy popularity a pouhý den před vydáním knihy během své show oznámil, že i jeho tým napsal dětskou knihu o oblíbeném králíkovi. Jmenuje se Den v životě Marlona Bunda a vypráví o tom, jak se Pencův králík zamiluje do jiného králíka. Kniha je věnována „každému králíčkovi, který se cítí tak trochu jiný“ - a sleduje příběh o Marlonu a jeho lásce Wesleym, „nejkrásnějším králíkovi na celém světě“, kteří se chtějí vzít, ale jeden zlý brouk jim v tom brání. Audioverzi knihy namluvil Jim Parsons alias Sheldon ze známého seriálu Big Bang Theory, jenž se ke své homosexuální orientaci otevřeně hlásí.

Veškerý výtěžek z prodeje knihy Oliver věnuje organizacím pomáhající lidem se stejnou sexuální orientací v boji proti diskriminaci a sebevraždám dospívajících. „Je to krásná dětská knížka“, říká John Oliver. „Kupte jim svým dětem, svým přátelům, anebo jen tak, abyste naštvali Mika Pence“, dodává.

Že k tomu mají Američané evidentně chuť, ukazuje obrovský zájem: během dvou dnů se prodalo 180 000 kusů a na serveru Amazon příběh o homosexuálním králíkovi amerického viceprezidenta vévodí žebříčku nejprodávanějších titulů.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].