Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Bandcamp bude propagovat soudobou vážnou hudbu

Autor: Bandcmap
Autor: Bandcmap

Klasifikace soudobé vážné hudby není snadný úkol. Server Bandcamp, který bývá spíše synonymem populární, alternativní nebo popové hudby, se do ní však odvážně pustil. Jeho redaktoři se rozhodli, že se každé dva měsíce pokusí vytvořit výběr toho nejlepšího, co se na Bandcampu objevilo z hudby psané skladateli. Najdeme tu elektronické experimenty, improvizace i nová nastudování známých kusů.

Úvodní „vydání“ nabízí nahrávky Jasper String Quartet, který hraje smyčcové kvartety Haydna, Beethovena a Bártoka se stejnou vášní jako skladby mladé držitelky Pulitzerovy ceny Caroline Shaw. Vedle ní figuruje dílo Teda Hearna, který se zhusta inspiruje politicko-společenským děním. Jeho spolupráce s pěveckým ansámblem The Crossing přináší skladby, které reagují na invazi do Iráku (Ripple), znásilnění středoškolačky na Steubenville High School v Ohiu (Consent) nebo zvyšující se nerovnost v americké populaci (Privilege).

Mezi prvními tipy Bandcampu se nachází i Dissonance, nové dílo známého islandského skladatele a producenta Valgeira Sigurðssona - spolupracovníka Björk, Sigur Rós, CocoRosie či Damona Albarna.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].