Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Podivuhodný případ Kevina Spaceyho

Soud herce osvobodil. Jeho kauza je ale složitější.

Pro čtyřiašedesátiletého herce a producenta to byl mimořádně emocionální okamžik. Když si Kevin Spacey minulou středu vyslechl verdikt, v němž ho dvanáctičlenná porota po dvanácti hodinách rozhodování zcela osvobodila, přímo v soudní síni se rozplakal. Velkým emocím se nelze divit – po letech soudních sporů na obou stranách Atlantiku může nyní někdejší hollywoodská hvězda a držitel mnoha cen prohlásit, že je definitivně očištěn. Protože v trestněprávní rovině skutečně je.

Spaceyho radost byla taková, že po skončení líčení před soudní síní políbil na tvář dva členy britské obdoby justiční stráže, jak zaznamenal reportér amerického deníku The New York Times a další média. Což byl pozoruhodný moment také proto, že během soudního procesu šlo o to, jestli intimní fyzický kontakt či sex, který Spacey měl se čtyřmi muži, na základě jejichž výpovědí byl herec obviněn z několika trestných činů, byl, nebo nebyl konsenzuální. Čtveřice, která zůstala v souladu s britskými zákony anonymní, tvrdila, že nebyl. Například muž, který jako začínající herec přijal Spaceyho pozvání do jeho londýnského bytu, se podle své výpovědi probudil, když na něm Spacey prováděl orální sex. Na otázku právníka, jestli styk jasně odmítl, prohlásil: „Nemohl jsem se nijak vyjádřit, protože jsem spal.“ Když zjistil, co se děje, rychle odešel.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.