Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Opravdová kuráž

Jih není sever, říká se o dělání politiky v jižních Čechách. Je za tím narážka na to, že zatímco na severu jde o zdraví a někdy i život (viz vražda Romana Housky, člena ČSSD a partnera tehdejší ústecké hejtmanky, v roce 2013), v Českých Budějovicích a okolí se všichni na svých kšeftech vždycky nějak dohodnou. To se říkalo třeba v době, kdy se řešily skandály kolem šampiona jihočeského klientelismu Pavla Dlouhého z Hluboké. Teď se ale ukazuje, že ani „pohodový“ jih není tak pohodový, jak se tváří.

Na vlastní kůži si to vyzkoušel Tomáš Holub z Lišova, malého města u Českých Budějovic. Holub nedělá nic víc, než že upozorňuje úřady na ilegální velkoplošné reklamy ve veřejném prostoru. Jejich majitelé, šéfové firmy Eurobillboard Anton Fischer a Oliver Fischer, zkoušeli Holuba od jeho aktivit odradit výhrůžkami. Zvonili u něj doma, posílali zprávy na telefon a Facebook. „Podle šepotu ve městě vím, že pro bezpečnou jízdu mu na tom jeho kole nepomůže ani přilba,“ napsal na Facebook Anton Fischer.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.