Je pátek večer a celé náměstí se směje. Václav Kopta se už pár desítek minut marně snaží dohonit vlak, který mu ujel coby strojvůdci ve filmu Jiřího Havelky Mimořádná událost. A osazenstvo motoráku utrženého ze řetězu předvádí jednu vyšinutou situaci za druhou. O úrovni jednotlivých vtipů se následně v Uherském Hradišti vedly debaty až do sobotního rána. Hlavní dojem ale přetrval: na Letní filmovou školu, která skončila minulou středu, se vrátil smích.

Nehledě na dvouletou zkušenost s covidem, aktuální válku na Ukrajině, rostoucí inflaci, hořící Hřensko, klimatickou krizi a fakt, že nás na podzim pravděpodobně nečeká nic moc ekonomicky ani ekologicky příjemného. Že se i za takové situace lidé chtějí a dokážou bavit, by mohlo skeptika přivést k přesvědčení, že jsme (slovy našeho šéfredaktora) opuštěná společnost. V tomto případě ve smyslu rozumem opuštěná společnost. Ale taky se to dá brát naopak. Jestli totiž člověka něco dokáže opravdu srazit na kolena, tak je to chvíle, kdy ztratí smysl pro humor. Kdy mu všechno na světě přijde k pláči. Zaplaťpánbůh tedy za to, že se znovu dokážeme smát.

Tři tipy pro lepší metabolismus

Předloni a loni tomu tak v Hradišti nebylo. Když v roce 2020 probíhal první covidový ročník, nikdo se v tradičním letním kině na Masarykově náměstí nesmál. Ani nemohl, nikdo tam totiž nebyl – všechny venkovní akce festivalu byly kvůli nevhodného shlukování až příliš velkého množství lidí zrušené a promítalo se jen v kinech v rouškách,…

1_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1809

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte