Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Vítej zpátky, smíchu

V Uherském Hradišti se svět aspoň na chvíli vrátil do normálu

Je pátek večer a celé náměstí se směje. Václav Kopta se už pár desítek minut marně snaží dohonit vlak, který mu ujel coby strojvůdci ve filmu Jiřího Havelky Mimořádná událost. A osazenstvo motoráku utrženého ze řetězu předvádí jednu vyšinutou situaci za druhou. O úrovni jednotlivých vtipů se následně v Uherském Hradišti vedly debaty až do sobotního rána. Hlavní dojem ale přetrval: na Letní filmovou školu, která skončila minulou středu, se vrátil smích.

Nehledě na dvouletou zkušenost s covidem, aktuální válku na Ukrajině, rostoucí inflaci, hořící Hřensko, klimatickou krizi a fakt, že nás na podzim pravděpodobně nečeká nic moc ekonomicky ani ekologicky příjemného. Že se i za takové situace lidé chtějí a dokážou bavit, by mohlo skeptika přivést k přesvědčení, že jsme (slovy našeho šéfredaktora) opuštěná společnost. V tomto případě ve smyslu rozumem opuštěná společnost. Ale taky se to dá brát naopak. Jestli totiž člověka něco dokáže opravdu srazit na kolena, tak je to chvíle, kdy ztratí smysl pro humor. Kdy mu všechno na světě přijde k pláči. Zaplaťpánbůh tedy za to, že se znovu dokážeme smát.

Tři tipy pro lepší metabolismus

Předloni a loni tomu tak v Hradišti nebylo. Když v roce 2020 probíhal první covidový ročník, nikdo se v tradičním letním kině na Masarykově náměstí nesmál. Ani nemohl, nikdo tam totiž nebyl – všechny venkovní akce festivalu byly kvůli nevhodného shlukování až příliš velkého množství lidí zrušené a promítalo se jen v kinech v rouškách,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.