Pondělí 7. 3.

Na hranicích s Běloruskem se konalo třetí kolo rozhovorů mezi delegacemi ukrajinských a ruských vyjednavačů. Pokroku nebylo dosaženo, slíbené humanitární koridory určené k evakuaci obyvatel z obležených ukrajinských měst se ocitaly pod palbou. Většina koridorů, které Moskva nabídla, vedla do Ruska nebo Běloruska. Ukrajina to označila za nepřijatelné.

Pentagon oznámil, že podle jeho analýz již Rusko na Ukrajině nasadilo 100 procent vojáků původně dislokovaných podél ukrajinských hranic.

úterý 8. 3.

Z ukrajinského města Sumy se v nočních hodinách podařilo evakuovat 5000 civilistů. Desítky až stovky tisíc dalších civilistů nadále zůstávaly v obležení. Zdroje z přístavního Mariupolu hlásily, že situace v zásobování obleženého města se stává kritickou.

Ředitelka amerických výzvědných služeb Avril Haines ve svém střízlivém vystoupení uvedla, že „ruská invaze postupuje v podstatě podle očekávaného plánu, pouze čelí významně většímu odporu Ukrajinců a potýká se s problémy vojenského charakteru“. Podle ředitelky Vladimir Putin stále věří, že Rusko může na Ukrajině uspět.

Z Ukrajiny uprchly již dva miliony lidí.

středa 9. 3.

Ukrajinský energetický úřad oznámil, že Rusko odpojilo od přívodu elektrické energie jadernou elektrárnu v Černobylu, čímž ohrozilo provoz tamního chladicího systému. Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) uklidňovala veřejnost, že nehrozí bezprostřední nebezpečí výbuchu jaderného…

1_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte