Bylo to těžké ráno. Starší dcera nechtěla vstávat ani se oblékat, mladší pořád plakala kvůli zubům. Nikdo na nikoho nekřičel, nikomu se nic nestalo, ale v pohodě jsem nebyl. Došlo mi to na ulici před školkou. Bílá dodávka rozcapená na celém chodníku. S kočárkem se těsně vejdu, ale můj vztek už potřebuje ven.

Hledám v brašně kočárku cokoli, čím bych mohl zanechat stopu. Podepsat se podobně jako ten člověk, který zapichuje české koktejlové vlaječky do hovínek po bezohledných pejskařích. Nacházím přesnídávku, navíc v plastovém pytlíku, obsah se dá perfektně vymáčknout. Švestkovo-jablečná omáčka se ladně rozpleskne na bílé kapotě. Chvilku mám radost. Pak se odněkud ozve řev. Rychle popadám děti, odcházíme ulicí a já dělám, jakože nic.

„Hej, ty magore! Jo, ty s tím kočárkem!“ křičí na mě někdo. To byla pěkná blbost, cos udělal, říkám si, ale naštěstí byl ten druhý chlapík rozumnější než já. Mstít se nechtěl.

Možná proto jsem se vrátil. O půl hodiny později se přibelhám k dodávce. Otevřené dveře nákladního prostoru, chlapík v pracovním hledá něco mezi plechovkami barev.

„To seš ty!“ říká udiveně, když vyskakuje z auta. Je docela mladý, pohledný, rozhodně nepůsobí jako někdo, kdo rád provokuje chodce.

Zato já vypadám jako blázen. Vytahuju lahev vychlazeného piva a s omluvou mu ho podávám. „Ruply mi nervy.“

„Jo, to jsem viděl,“ konstatuje muž. Nic dalšího neříká. Bere si pivo, popřejeme si hezký den, pak se vrací cosi hledat do auta.

Kdysi jsem chodil na terapii…

1_obalka_R51_52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R51_52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte