Na Šárku Bednářovou se počátkem roku usmálo štěstí. Po měsících protloukání se na volné noze získala stálé zaměstnání a navíc takové, které, jak říká, ji moc baví: stala se šéfkou odboru komunikace a prezentace při ředitelství Národního památkového ústavu. Háček, který šťastnou záležitost komplikuje, je v tom, že ústav spadá pod přítele Bednářové, toho času ministra kultury Lubomíra Zaorálka. A je tedy otázkou, jestli své partnerce k místu bez ohledu na potřebnost nebo jiné vhodné adepty nepomohl právě on.

Úplně mimo

Místo, které Bednářová získala, doteď neexistovalo. Národní památkový ústav měl svoji mluvčí, na každém územním pracovišti se pak o komunikaci s veřejností staral někdo z pověřených zaměstnanců. Pro Bednářovou byla podle informací Respektu zřízena zcela nová pozice, spadá pod ni osm kolegů a podle oficiálního sdělení se má starat o lepší prezentaci celé organizace navenek, včetně vytvoření kvalitnějšího webu a prezentace na sociálních sítích.

Na pozici nebylo vypsáno výběrové řízení, ředitelka ústavu Naděžda Goryczková oslovila přímo Bednářovou. „Potřebovala jsem někoho, komu můžu důvěřovat. Ona to splňuje, známe se patnáct let, obě jsme působily v Ostravě. Dlouhodobě se pohybovala v médiích, je profesionálka na komunikaci, splňovala mé požadavky, že bude garantovat lepší prezentaci ústavu vůči širší veřejnosti,“ vysvětluje postup Goryczková. „S ministrem to nijak nesouviselo, nezasahoval do toho.“

„Ministr absolutně…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundra-stihly kopie
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2145

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte