07_dopis_Reuters-pictures

Je podzim a v curyšské čtvrti Hardbrücke se zvedají vlny. Na rozlehlém dřevěném pódiu, na které se vystupuje pro železných, industriálně odrbaných schodech, je rozestavěno několik stolků a dole v hlubinách dřevěné konstrukce se modrá bazén s umělým vlnobitím. Dva odvážlivci se snaží naskočit na prkno a sjet si svou umělou vlnu. Ta s nimi ale vždycky mrští stejně, jako by to udělala její skutečná kolegyně. Pódium je postavené jako ring a surfařští učedníci připomínají gladiátory. Diváci u stolků ucucávají oranžové, jedovatě vypadající drinky se slunečníčkem a vzduchem se nese reggae. V miniaturním obchůdku si můžete zakoupit surfařské neopreny a trička s nápisy Aloha.

Ale ani když člověk zavře oči, tak si nepřipadá jako v Karibiku. Zdálky slyší hukot tramvají a svištících aut. Momentálně nejvíc trendy curyšská čtvrť se přesto tváří, že možné je všechno. I Karibik s vlnami vedle starého železničního mostu. Na rozdíl od pláží na druhém konci světa, kde právě začíná jaro, se tady ale nikdo nepřekřikuje, nehází pod sebe odpadky a slupky od slunečnicových semínek, nevoní tady levný opalovací olej a nikdo ostentativně nepředvádí své popředí i pozadí v miniaturních plavkách. Všechno je naopak v tlumených barvách i pocitech. I to reggae zní sofistikovaně a nevyřvává jako na lesy. Jen pády do umělých vln jsou stejně bolestivě velkolepé jako žuchnutí do oceánu.

O kousek dál si po skotačení ve vlnách můžete nakoupit v domovské prodejně proslulé značky Freitag. Ta vzala několik…

I_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte