Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Editorial

Vzpomínky na listopad

Vychází výjimečný speciál ke 30 letům Respektu

Václav Klaus, politik, ministr Československo, Václav Havel, politik, prezident Československo,…
Prezident ČSFR Václav Havel a federální ministr financí Václav Klaus, 1991 • Autor: ČTK

Listopad je tu a s ním nastává i doba bilancování, vzpomínání, radosti i nadávání. Třicet let od sametové revoluce k tomu samozřejmě vybízí. V tomto čísle jsme se rozhodli dát prostor Timothymu Gartonu Ashovi, který nás a celou střední Evropu vidí z nadhledu, ale zároveň nám rozumí.

Už příští týden se s ním budete někteří moci setkat osobně, v pondělí (11. 11.) bude jedním z debatérů (další budou Timothy Snyder, Natalie Nougayrède a Martin M. Šimečka) na našem narozeninovém večeru. Pokud jste nesehnali lístky, nemusíte být smutní, nabídneme vám z večera stream. O tom vás ale ještě budeme detailněji informovat.

Reklama
Reklama

obaka1_special_Respekt_30_let

Rád bych vás v této souvislosti upozornil na speciál, který vyjde tuto středu. Říkali jsme si, že když už náš časopis slaví třicet let, bylo by dobré využít náš ojedinělý archiv a připomenout, o čem Respekt za ty tři dekády psal. Samotné nás překvapilo, na co všechno už se zapomnělo, kolik věcí naše redakce objevila a vynesla na povrch.

Aby bylo „vzpomínání“ srozumitelné i pro mladší generace, rozdělili jsme oněch třicet let do několika kapitol a vždy shrnuli, co se v té době v Československu a následně v Česku odehrávalo. K tomu pak přidáváme, jak o událostech psal Respekt. Vzhledem k tomu, že redakce začala texty vydávat od 20. listopadu 1989, je to skutečně kronika porevoluční éry. Od demontáže komunistického systému přes první svobodné volby až po současnost.

Časopis má ojedinělý rozsah, a to téměř dvě stě stran. Věříme, že vás zaujme. Třicáté narozeniny se slaví jen jednou a jsme rádi, že je můžeme oslavit s vámi.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2055
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte