Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Česko

Stručný přehled domácích zpráv

24_foto_Jaros
Česko si připomnělo padesáté výročí protestního sebeupálení Jana Palacha. • Autor: Milan Jaroš

„A k čemu úcta?“

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna v České televizi o obětech romského holocaustu v koncentráku v Letech u Písku. Politik zároveň zpochybnil vykoupení tamního prasečáku státem a přestavění místa na památník důstojné piety s tím, že tato aktivita je „k pláči“. Tweetni to

Babiš a dotace

Další auditorská návštěva

Na Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) dorazili minulé pondělí auditoři Evropské komise. Zkoumají dokumenty fondu, aby prověřili možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a firmy Agrofert, kterou předloni v únoru předseda vlády vložil do svěřenského fondu. Audit by měl trvat do pátku, výsledky se pak očekávají v řádu měsíců. Kontroly na ministerstvech pro místní rozvoj a práce a sociálních věcí začaly již předminulý týden. Fond kontrolorům již dříve připravil některé podkladové materiály. Audit se týká akcí z období šesti let mezi roky 2012–2018. To zhruba kopíruje dobu, po kterou je Andrej Babiš ve vrcholné politice.

prezident

Zůstanete docenti

Prezident Miloš Zeman se rozhodl nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. Učinil tak poté, co mu soud věc vrátil k dalšímu řízení. Sdělil to minulé pondělí mluvčí univerzity Václav Hájek. Škola podle něj znovu zvažuje podání správních žalob. Zeman odmítl podepsat jmenovací dekrety Ošťádala a Fajta už na jaře 2015, tehdy své rozhodnutí zdůvodnil prohřešky kandidátů z minulosti.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R04_OPRAVA 2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte