erikmic

Na světě neexistuje hezčí sport, než je basketbal. Ano, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat… Pokud o tomto sportu zde píšu poprvé, není to dané malým zájmem, ale tím, že nebyla moc příležitost. Tedy pokud mluvíme o mužském basketbalu, české hráčky jsou konzistentně výborné a jejich hru je radost sledovat.

To, co nyní předvedli čeští basketbalisté na mistrovství světa v Číně, ale překračuje jeden dílčí sportovní zážitek. Už fakt, že se dostali po desítkách let na turnaj, kde se utkávají nejlepší týmy planety, byl malý zázrak. Když se pak zranil před šampionátem jeden z klíčových hráčů Jan Veselý, zdálo se, že účast bude jen formalita.

Ale od prvního zápasu turnaje, kdy jsme navíc hned narazili na silné Američany, bylo patrné, že se tu rodí mimořádná sportovní událost. Čechům těsně unikla možnost hrát o medaile, ale fakt, že žádný kov nezískali, je naprosto nepodstatný. Ukázali vše, co chce fandící divák vidět: bojovnost, talent, radost ze hry, slušnost, týmového ducha, emoce, vyčerpanost… Čeští hráči netěžili ze štěstí, oni prostě hráli výborný, útočný basket a nebrali ohled na to, jací světoznámí střelci proti nim stojí.

Náš tým rozhodně nepřijel jen na čumendu.

Tweetni to

Velké ocenění si zaslouží trenér Ronen Ginzburg, který hráče nejen takticky perfektně připravoval. Po celý turnaj mu nezmizel z tváře jemný úsměv, hráče motivoval energií, nikoli řevem či emocemi. Působil…

I_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte