Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Jeden den v životě

Jak jsme porazili Chaos

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: archiv autorky

Letní sobotní ráno, chystáme fotbalový turnaj. Jako domácí tým už od rána kmitáme – navozit stoly a lavice, nalajnovat hřiště, zapíchnout rohové praporky, narazit sud. Na turnaj v malém fotbale (čtyři hráči plus brankář) se sjíždí týmy z okolních vesnic, věkové rozpětí hráčů je od dorostenců po staré pány. Žádní profesionálové, pár kluků hraje krajské nebo okresní soutěže, ale když třeba chybí některému týmu brankář, prostě zaskočí někdo z diváků.

Oficiální začátek byl sice plánovaný na desátou, ale znáte to, těch několik kilometrů mezi sousedními vesnicemi je na včasný příjezd občas až moc dlouhá vzdálenost. Turnaj tak až pár minut před jedenáctou zahajuje slavnostním výkopem „starosta“ místní části. Na status obce to naše osmdesátihlavá vesnička ještě nedotáhla.

Sportovní den si užívají i místní diváci – tu se na stole objeví buchta, támhle domácí pálenka. Maminky spíše klábosí a sledují děti na prolézačkách, ale o to hlasitějšími fanoušky jsou místní páni. Hřiště máme navíc přímo uprostřed návsi, takže někteří mohou sledovat jednotlivá klání i z oken obýváku. Méně strategicky je umístěný rybník, který má hráz hned vedle hřiště a i přes natažené pletivo v něm často končí nepovedené přihrávky a odražené míče. Ale máme jich naštěstí dostatek.

Hraje se systémem každý s každým, nudné bezgólové zápasy střídají početné kanonády. Před posledním zápasem je už vítěz turnaje jasný, nás jako domácí tým ale ten nejprestižnější zápas ještě čeká – proti týmu s příznačným názvem…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte