09_archiv_autorky
Monika Boháčová

Stát se první českou prezidentkou? Co si budu nalhávat, ta šance se u mě blíží nule. A přiznám se, mám před touto funkcí velký respekt a vidina mě samotné jako prezidentky České republiky mi nahání husí kůži. Nicméně už kvůli slovům první dámy USA, Eleanor Roosevelt, „každý den udělejte jednu věc, která vás děsí“, se pokusím v této úvaze zamyslet, čeho bych jako prezidentka chtěla dosáhnout.

Myslím, že by se se změnami mělo začít u těch nejvyšších představitelů státu. V Česku už velmi dlouho tápeme v průměrnosti. Nedaří se nám najít všemi milovaného a obdivovaného mravokárce, inovátora, zastánce pravdy a lásky, stejně jako byl pro mnohé z nás první prezident ČR. Takový člověk by dokázal znovu stmelit český národ a byl by pro všechny příkladem.

Nevím, jestli zrovna já bych byla tou pravou osobou, ale pokud ano, podporovala bych zavedení povinných kurzů etikety pro všechny veřejné zástupce ČR. Je smutné, kolik ze současných ministrů i politiků se neumí chovat na veřejnosti, natož aby se dokázali patřičně obléct pro danou událost. Kdo jiný než oni by měl vědět, jak nejlépe reprezentovat náš stát.

Zavedla bych povinné kurzy etiky pro všechny veřejné zástupce.

Tweetni to

Dovolím si zde použít slova paní Elišky Haškové Coolidge, asistentky pěti amerických prezidentů: „Společenské způsoby nejsou strohé ani umělé. Pocházejí ze srdce, ohleduplnosti a respektu k ostatním.“ Bohužel u nás je etiketa považována za přežitek z dob minulých a málokdo jí…

I_obalka R52_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka R52_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte