Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Nechci slevu zadarmo

Brno upozornilo na fakt, že zdejší mobilní operátory je možné tlačit ke snížení cen

Sto deset za neomezené volání a k tomu neomezená data za sto dvacet. Tarif snů dohromady za 230 korun. Zdálo by se, že brněnský politik Svatopluk Bartík nemá důvod si na svoji smlouvu u Vodafonu stěžovat.

Přesto se minulý měsíc pustil s operátory do boje. Na svoji smlouvu si nestěžuje, ale rád by jednoho dne vymohl podobné ceny pro celou republiku. Napoprvé narazil, ale blahobytné provozovatele mobilních sítí dostal evidentně do úzkých a do budoucna není bez šance.

Politik má čas

Bartík je radním městské části Brno-střed a za volání platí málo, protože má služební mobil. Množstevní sleva pro větší zákazníky je běžnou věcí v mnoha odvětvích, tady ale v porovnání s běžným tarifem za 749 korun jde přece jen o nečekaně velký skok. „Neznám odvětví, kde by byly tak velké cenové rozdíly mezi cenou pro velkoodběratele a normálního klienta,“ podivuje se Bartík.

Po měsících příprav proto postavil operátory v listopadu před neobvyklou výzvu. Když po nás chcete jen 230 korun (bez DPH), nabídněte něco podobného i pro 90 tisíc našich občanů – s odůvodněním, že radnice je zodpovědná mimo jiné i za kvalitní spoje v obci a že podobné slevy jiná města či vesnice vyjednávají třeba u elektřiny nebo u plynu.

„Nejsem komunista a chápu, že když kupuju auto jednou za pět let, tak asi zaplatím víc než někdo, kdo jich kupuje deset do roka. Ale ta diference musí být spravedlivá a u tarifů spravedlivá rozhodně není,“ prohlašuje Bartík, nezávislý kandidát za hnutí Žít Brno.

I_obalka_R50_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R50_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte