Sto deset za neomezené volání a k tomu neomezená data za sto dvacet. Tarif snů dohromady za 230 korun. Zdálo by se, že brněnský politik Svatopluk Bartík nemá důvod si na svoji smlouvu u Vodafonu stěžovat.

Přesto se minulý měsíc pustil s operátory do boje. Na svoji smlouvu si nestěžuje, ale rád by jednoho dne vymohl podobné ceny pro celou republiku. Napoprvé narazil, ale blahobytné provozovatele mobilních sítí dostal evidentně do úzkých a do budoucna není bez šance.

Politik má čas

Bartík je radním městské části Brno-střed a za volání platí málo, protože má služební mobil. Množstevní sleva pro větší zákazníky je běžnou věcí v mnoha odvětvích, tady ale v porovnání s běžným tarifem za 749 korun jde přece jen o nečekaně velký skok. „Neznám odvětví, kde by byly tak velké cenové rozdíly mezi cenou pro velkoodběratele a normálního klienta,“ podivuje se Bartík.

Po měsících příprav proto postavil operátory v listopadu před neobvyklou výzvu. Když po nás chcete jen 230 korun (bez DPH), nabídněte něco podobného i pro 90 tisíc našich občanů – s odůvodněním, že radnice je zodpovědná mimo jiné i za kvalitní spoje v obci a že podobné slevy jiná města či vesnice vyjednávají třeba u elektřiny nebo u plynu.

„Nejsem komunista a chápu, že když kupuju auto jednou za pět let, tak asi zaplatím víc než někdo, kdo jich kupuje deset do roka. Ale ta diference musí být spravedlivá a u tarifů spravedlivá rozhodně není,“ prohlašuje Bartík, nezávislý kandidát za hnutí Žít Brno.

I_obalka_R50_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R50_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte