Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Agenda, Politika

Nechci slevu zadarmo

Brno upozornilo na fakt, že zdejší mobilní operátory je možné tlačit ke snížení cen

Sto deset za neomezené volání a k tomu neomezená data za sto dvacet. Tarif snů dohromady za 230 korun. Zdálo by se, že brněnský politik Svatopluk Bartík nemá důvod si na svoji smlouvu u Vodafonu stěžovat.

Přesto se minulý měsíc pustil s operátory do boje. Na svoji smlouvu si nestěžuje, ale rád by jednoho dne vymohl podobné ceny pro celou republiku. Napoprvé narazil, ale blahobytné provozovatele mobilních sítí dostal evidentně do úzkých a do budoucna není bez šance.

Politik má čas

Bartík je radním městské části Brno-střed a za volání platí málo, protože má služební mobil. Množstevní sleva pro větší zákazníky je běžnou věcí v mnoha odvětvích, tady ale v porovnání s běžným tarifem za 749 korun jde přece jen o nečekaně velký skok. „Neznám odvětví, kde by byly tak velké cenové rozdíly mezi cenou pro velkoodběratele a normálního klienta,“ podivuje se Bartík.

Po měsících příprav proto postavil operátory v listopadu před neobvyklou výzvu. Když po nás chcete jen 230 korun (bez DPH), nabídněte něco podobného i pro 90 tisíc našich občanů – s odůvodněním, že radnice je zodpovědná mimo jiné i za kvalitní spoje v obci a že podobné slevy jiná města či vesnice vyjednávají třeba u elektřiny nebo u plynu.

„Nejsem komunista a chápu, že když kupuju auto jednou za pět let, tak asi zaplatím víc než někdo, kdo jich kupuje deset do roka. Ale ta diference musí být spravedlivá a u tarifů spravedlivá rozhodně není,“ prohlašuje Bartík, nezávislý kandidát za hnutí Žít Brno.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].