Tu noc strávil plavec Michael Phelps jako každou jinou. Odpočíval v krabici rozložený na součástky. Ráno jej mechanici rutinně sešroubovali a on šel dělat to, k čemu byl zkonstruován: sbírat olympijské medaile. Šel, vyhrál devatenáctou zlatou, a teprve pak si někdo z jeho týmu všiml, že je průšvih. Nejgooglovanější slova toho večera byla Phelps a skvrny. Skutečně, Phelps měl po celém těle nápadná červená kolečka. Přesně na místech velkých šroubů. Kdo to sakra udělal? Ihned se volal krizový tým.

Teď se jim hodilo, že už nějakou dobu budují obraz Michaela Phelpse jako hodného táty, co právě zplodil (haha) potomka (hehe) se svou půvabnou ženou – třikrát he, jistěže ji vygeneroval počítač jako ideální průnik všech Miss California za posledních dvacet let a po marketingovém průzkumu ji trochu šmrncli Asií. Teď mohli říct, že Phelps unavený otcovstvím usnul a nesundal si medaile. Ty ho chudáka otlačily. Na FB si ale mysleli, že je to dobrý vtip. A pak někdo řekl: baňkování.

Pustili to do světa a za chvíli už krizový tým věděl, že to zabralo. Všichni uvěřili, že se závodník regeneroval metodou, při níž se na tělo přikládají nahřáté skleněné baňky. Vznikne podtlak, baňka se přisaje, krev se vytáhne k povrchu, svaly se uvolní. A ano, udělá se kolečko. Co všechno si o tom lidé zjistili: že je to staročínská medicína, znali ji také staří Egypťané, je součástí židovského lékařství a banks je slovo z jidiš pro baňkování. A kolik se vyštrachalo studií, jestli to funguje, jestli…

I_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1231

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte