Jiří Imlauf
Jiří Imlauf • Autor: Milan Jaroš

JI
1.

Včerejší noční debaty v baru, s různejma lidma, v různejch časech atd., se úplně náhodou vždycky stočily k Ústí a věcem okolo života v něm. Kdybych to měl podtrhnout a sečíst stejně jako pak barman můj lístek: špatný. Krásný kopce okolo, řeka, střekovskej hrad, za 15 minut městskou dopravou nebo na kole v přírodě a pár dalších věcí, jo, to všechno jo, ale tim ten výčet náhle a prudce končí. Vlastně ne, ještě atmosféra, to taky řikali nezávisle na sobě ty lidi, ta je tady zvláštní, nebo spíš divná. Vždycky ale nějak přitahovala. A vlastně taky Činoherák a Klíše… no teď jsem chtěl začít žertovat a vyjmenovávat další věci a dojít k tomu, že se vždycky nadává na to nejbližší, ale ty lidi fakt nebyli nějaký zapšklý mudrlanti a evidentně měli s čim srovnávat. S jinejma podobně velkejma městama v Čechách. Možná ta rekonstrukce centra pomůže, možná tomuhle městu nepomůže nic. Benátky severu ne, nepravidelná perla ne, magnet z železářství ve Vaníčkovce to asi. Kdo má rád Topolovu Sestru, najde si to tady. Kolega poslouchá sbíječky na Míráku.

2.

Město mezi pěti pahorkama, se třema mosty / špatnou pověstí a jednim letňákem / patnáctej prosinec vypadal / jak ten chlap co mu stará frnkla s cesťákem / Tvý chyby jsou ostřelovači / co na tebe ze střech míří / čekal jsem na špatnym nádraží / a v Desire jsou čtyři

3.

Včera byl měsíc nad řekou / nechal tam malej šrámek / a kavka křičela ze střechy / na chlapa co nemůže / trefit…

RESPEKT-52/53
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 60 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

RESPEKT-52/53
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 60 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte