Peter Barron, PR Google
Peter Barron, PR Google • Autor: Matěj Stránský

Víme, že Google se stal součástí populární kultury i běžné mluvy po celém světě. Čím ale vlastně dnes je? Protože se zdá, že už je něčím jiným než jen technologickou firmou.

Jak říká náš generální ředitel Sundar Pichai, Google má pořád stejnou misi, jakou měl na počátku – tedy uspořádat a utřídit informace tak, aby byly všeobecně přístupné a užitečné.

Co se týče praktického fungování, tam dochází ke změnám. V létě vznikla zastřešující společnost Alphabet, pod niž dnes Google spadá.

Tohle je pořád hlavní cíl? V posledních letech se přece vydáváte do odvětví, která už s tříděním informací nemají co do činění.

Jde stále o naše hlavní poslání. A odehrává se ve třech klíčových krocích. V tom prvním se vracíme úplně ke kořenům firmy, do garáže v kalifornském Menlo Parku, kde Google vznikl, a klademe si velké hypotetické otázky. Co kdyby bylo možné stáhnout a indexovat celý web? Co kdyby bylo možné poskytnout každému e-mailovou adresu s neomezenou kapacitou? Co kdybychom vyfotili každou ulici na světě a tyto obrázky zpřístupnili všem? Otázku si položíme a pak se následně díváme, jak by to bylo možné technicky provést. A ve třetím sledu potom přemýšlíme, jak tuto službu zpřístupnit co nejvíce lidem na celém světě. Jeden z důvodů, proč se firma letos v létě rozdělila, je ten, že část těchto otázek už nezahrnuje internetové služby: auto bez řidiče, „chytré“ kontaktní čočky, umělá inteligence… Abychom byli…

RESPEKT-52/53
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 60 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

RESPEKT-52/53
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 60 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1736

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte