sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

Dobrá práce
respekt • Autor: Respekt

Vlakem po Praze

Na území hlavního města by mělo vzniknout 29 nových železničních zastávek, například na Výtoni, Zahradním Městě, v Edenu, ve Velké Chuchli, Michli či na Spořilově. České dráhy se radují přesto, že by stanice i koleje platily ony, město by investovalo do přístupových cest. Radovat se ale mohou především Pražané, nejen z toho, že na vlak budou mít blíž, ale třeba v důsledku i z toho, že blízkost železnice přiměje aspoň pár řidičů nechat auto doma.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Ne a ne, osmnáctkrát ne

Zlínský krajský úřad má zaplatit 40 tisíc Luďku Maděrovi, protože mu neposkytl informace. Ten úřad 18krát marně žádal, aby mu podle zákona o svobodném přístupu k informacím sdělil odměny svých zaměstnanců. Maděra, který kandidoval za piráty, věří, že hrozba pokuty kraj přiměje k tomu, aby informace konečně dal. Předseda České pirátské strany Lukáš Černohorský si to nemyslí. Úřad podle něj raději zaplatí, než aby se choval podle zákona.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte