sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Originální památník

O tom, jak uctít památku průkopníka letectví Jana Kašpara, přemýšlejí v Pardubicích už léta. Původně plánovaný vysoký stožár s takzvaným rukávem, jaké stávají na letištích, se ukázal nejistý: město neví, jestli na něj bude mít dost peněz. S geniálně prostým nápadem proto přišel místní občan David Macháček. Hlavní pardubickou třídu Míru pomocí dlažby různého vzoru proměnit v napodobeninu letecké ranveje. Jestli se Pardubice originálního návrhu dočkají, se ale teprve ukáže.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Nakažený hlídat nebude

Policista Max Blanck pracoval v Útvaru pro ochranu ústavních činitelů, především jako ostraha budov. V roce 2010 mu lékař diagnostikoval nákazu virem HIV, policie se o jeho nemoci dozvěděla o rok později a propustila ho. Jednala podle zákona – ten říká, že nákaza tímto virem znamená zdravotní nezpůsobilost pro práci policisty. Blanck a ombudsman si myslí něco jiného: samotné onemocnění policistu v práci neomezuje, a proto je jeho propuštění diskriminační a protiprávní.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte