09 dopis
09 dopis • Autor: Respekt

Obálka s pozváním na radnici přišla asi půl roku poté, co jsem se přistěhoval do Vídně. Psala starostka naší čtvrti, že srdečně zdraví a že by nás ráda pozvala na malé přivítání v novém bydlišti. Váhali jsme, zda pozvání přijmout – přece jenom, co dobrého čekat od oficiální akce na radnici? Nakonec jsme se rozhodli jít a svou roli v rozhodování – alespoň pro mě – sehrálo i to, že součástí akce bylo malé občerstvení pro hosty.

Ve čtvrtek večer s malým zpožděním spěcháme na radnici: já, moje žena a tříměsíční syn v polospánku u mě na prsou. V sále v prvním patře radnice už je obsazených několik řad židlí a na pódiu hovoří paní starostka: ještě jednou nás vítá a doufá, že se nám v pátém obvodu bude líbit. Synkovi se její uvítání nelíbí, začíná se mi na hrudi vrtět a něco si pobrukuje. Jdu si s ním stoupnout do zadní části sálu, abychom nerušili. Kromě nás tam stojí paní s načerveno obarvenými vlasy, jež malého začne rozesmívat – později se dozvím, že je to jedna z radních. Na pódiu se mezitím řeční: ředitelka místní jazykové školy představuje jazykové kurzy, které její škola nabízí. Kromě cizích jazyků je tu i nabídka němčiny pro cizince, tedy pro nás. Zaměstnanci školy chodí v létě nabízet své služby do místních parků, kde se u piknikových stolů scházejí přistěhovalci z Turecka a z bývalé Jugoslávie.

24. - 30. března, č. 13/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24. - 30. března, č. 13/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte