40 A isifa SME Tomas Benedikovic R13 2014
40 A isifa SME Tomas Benedikovic R13 2014 • Autor: Respekt

Je několik minut před pátou hodinou 18. března a najít cestu k bratislavskému Národnímu tenisovému centru (NTC) může neznalý návštěvník i bez mapy, čistě stopařskou metodou. Stačí vystoupit z tramvaje a sledovat dav převážně starších lidí chvátajících do jedné z ulic. Spěch má svůj smysl, obrovská hala, v níž se jindy hrají mezinárodní tenisové zápasy či tu vystupují hudební hvězdy, je už téměř plná a místo se hledá jen těžko. Oslavy Mezinárodního dne žen organizované vládnoucí slovenskou stranou Smer dokážou přitáhnout davy i deset dní po oficiálním svátku. Vstup je zdarma a velkým lákadlem jsou vystoupení nejrůznějších hvězd, se kterými Smer už od začátku měsíce objíždí celou republiku. „Už byl Nikodým?“ ptá se zadýchaně paní vedle nás. Když se dozví, že ještě ne, úlevou si vydechne: 20 eur utracených na taxík, aby stihla vystoupení někdejší moderátorské hvězdy, nepřišlo nazmar. A za chvíli je Martin Nikodým opravdu mezi námi, aby za své vyprávění o tom, že jen díky ženám se svět vůbec točí, sklidil velký potlesk. Stejně úspěšné jsou pak v diváckém ohlasu další celebrity, například Elán nebo zpěváci Balogh a Otto Weiter, jejichž jména mimo Slovensko asi nikomu nic neřeknou.

24. - 30. března, č. 13/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24. - 30. března, č. 13/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte