Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Předem ztracena

Říjen je plný neklidných světel a lesků – z udílených cen a medailí. Každoročně nějaký literát obdrží Seifertovu cenu od Nadace Charty 77, nějakého literáta většinou ocení i prezident republiky u příležitosti 28. října, předtím ministerstvo kultury udělí Státní cenu za literaturu… Tu posledně jmenovanou dostal před několika dny básník Ivan Wernisch. Nechal se slyšet, že je to absurdní, neboť on nikdy nebyl ve své poezii státotvorný. Nechávají se slyšet jiní, že je to absurdní, neboť on ji získal proto, že mu letos bylo sedmdesát a že je (asi i touto skutečností) dostatečně „potvrzený“. Ovšemže v cenách nespočívá to podstatné; ovšemže motivace k udělení každé ceny i výsledek volby podléhá tolika subjektivním hlediskům, že orientovat se v literatuře podle rozdaných cen by bylo úplně idiotské. Ale já jsem měl tentokrát docela radost.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.