Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Odcházení 2

Když špatné vystřídá ještě horší

Chci stavět, už ne bořit.
Chci stavět, už ne bořit. • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Na první pohled to vypadalo, jako bychom se dívali na tu lepší tvář české politické scény. Takový scénář přece musel napadnout každého, kdo si aspoň trochu přál pokračování vlády Petra Nečase. Věci veřejné beznadějně držené v sevření nepravomocně odsouzeného úplatkáře Víta Bárty se rozpadnou na dvě části. Ta rozumnější, politicky čitelnější část se srotí pod vedením Karolíny Peake a vláda bude moci fungovat dál. Když se tak stalo a člověk si vlastně poprvé začal víc všímat, kdo že to v klubu Věcí veřejných vlastně sedí, zdálo se, že k Peake přecházejí samí sympatičtí (ano, i taková kategorie hraje v politice roli) lidé zajímavých profesí. Představa vlády bez dvojice tragédů Bárta-John nevypadala úplně špatně, zvlášť po zveřejnění posledního průzkumu politických preferencí, kde komunisti drží druhou pozici. Jenže jedna věc jsou představy, a druhá realita. Ať už pondělní koaliční rozstřel dopadne jakkoli, střízlivý pohled na celou situaci nevyznívá pro Nečasovu vládu dobře.

Do éry přeběhlíků

Co tedy hraje proti vládě? Měla by záviset na lidech, kteří ještě nedávno bez jakýchkoliv skrupulí politicky kryli projekt, který teď všichni včetně Nečase bez výhrady odsuzují. Nabírání těchto lidí do nové strany Karolíny Peake se navíc děje způsobem, který nese všechny rysy kupčení a neprůhlednosti. Proč má vláda a celá země čekat týden, až se někdo rozmyslí, kam se přidá? A k& …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2012_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

2007-1057-vobr-svehla.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2020
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte