Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Národní Dobeš

Sérii ministrových skandálů korunuje angažmá xenofobního nacionalisty

Kdyby byl Josef Dobeš ministrem pro aféry, můžeme být spokojení. Bohužel vede školství. Rezort, na němž závisí budoucí rozhled a intelektuální kondice této země. Že píše opilý seminární práce o sobě samém pro šéfku své kanceláře (už čtvrtou v pořadí), bychom mu snad ještě odpustili, rozvrácené ministerstvo, zpochybňování potřeby dobrého vzdělání nebo potopení reformy speciálního školství už hůř. Výběr ultrapravicového xenofoba a někdejšího kandidáta Národní strany za náměstka ministra si pak nelze vysvětlit jinak, než že zcela ztratil soudnost.

Soudce z lidu

Ladislava Bátory si Respekt všiml poprvé už před sedmi lety. Tehdy coby laický soudní přísedící docházel na Obvodní soud pro Prahu 7 a rozhodoval o vině a výši trestu delikventů. „Pokud bych se měl s někým ztotožnit, byl by to určitě Jörg Haider nebo Jean-Marie Le Pen,“ vysvětloval své politické názory, které prý ovlivňovaly i jeho soudcovskou práci. Bylo to znát – jeho hlas coby jeden ze tří poslal například na šest let za mříže romského zloděje, který okrádal záchranáře a oběti během povodní. Za podobný delikt dostali „bílí“ recidivisté o pár měsíců později jen osmiměsíční podmínku.

Soudce z lidu Bátora také zažaloval sochaře Davida Černého za hanobení národa kvůli výroku, že Češi připomínají „zknedlíkovatělou hmotu“. On sám přitom o porevolučním režimu mluvil jako o „zednářském zřízení“. O tři…

2011_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1509
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte