3-arnnie_n.jpg
3-arnnie_n.jpg

Když se v roce 2003 v Kalifornii chystala televizní debata kandidátů ohledně postu tamního guvernéra, popadala se část amerických médií smíchy za břicho. „Bude to první debata v historii USA, kdy budou diváci potřebovat titulky,“ pobrukoval si jízlivě americký establishment. Hned dva uchazeči o nejvyšší politický post v zemi, jejíž ekonomice tehdy patřila osmá příčka na planetě, totiž měli co dělat, aby se svými cizokrajnými přízvuky zněli rodilým Američanům jakžtakž srozumitelně – původem rakouská hvězda filmů o zlých robotech Arnold Schwarzenegger a původem řecká lvice salonů a bývalá manželka republikánského senátora Michaela Huffingtona Arianna Huffingtonová.

3-arnnie_s.jpg
3-arnnie_s.jpg
Oba evropští „vetřelci“ – v té době už samozřejmě naturalizovaní Američané – se do sebe pustili s vehemencí, která Američany zaskočila. Po přenosu byli oba kritizováni za spršky osobních invektiv a celkovou nekultivovanost. Outsideři ale zřejmě věděli, co dělají, k úspěchu za oceánem se probíjeli léta na vlastní pěst a posměváčkům navzdory. Ani jeden se ostatně na opačné straně Atlantiku neztratil. Arianna Huffingtonová je dnes jednou z nejvýznamnějších „nových“ novinářek, majitelka silně levicového a dosti lidového serveru The Huffington Post, komentátorka a obecně vzato movitý všudybyl americké levice.

Arnold Schwarzenegger, jak známo, tehdy potřel pole sto…

2011_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte