35A_R03_2011_n.jpg
35A_R03_2011_n.jpg

Jan Zagroba povinnou přípravu rozhodně nepodcenil. Obesílal kolegy e-mailem, hučel do nich na osobních schůzkách a uspořádal debatu, na které lékaři z jiných nemocnic vysvětlovali, proč je důležité připojit se k protestní akci Lékařského odborového klubu Děkujeme, odcházíme. Jenomže nakonec se šéfovi odborářů ve Fakultní nemocnici Ostrava sešlo všeho všudy pět podepsaných výpovědí. Na obří ústav zaměstnávající 460 lékařů je to málo a ortoped Jan Zagroba se nakonec po konzultaci s centrálou rozhodl ponechat jména nespokojenců v tajnosti a výpovědi včetně té své nepodat. „Naše nemocnice je prostě řízená tak, že lékaři jsou relativně spokojení a loajální,“ říká odborář, který se k protestu podobně jako spousta kolegů připojil hlavně kvůli nespokojenosti s centrálním řízením českého zdravotnického systému. Jsou to známé věci: ministerstvo za 20 let nestanovilo základní standardy péče, na kterou má pacient nárok z veřejných peněz. V chaotickém organismu peníze často tečou tam, kde si je manažeři a politici vybojují, a ne tam, kde jsou nejvíc potřeba. Vůči vlastní nemocnici však Jan Zagroba zásadní výhrady nemá. Vydali jsme se zjistit, co vlastně jeho kolegy drží na místě.

 

35A_R03_2011_s.jpg
35A_R03_2011_s.jpg
Staň se manažerem

Kdyby uspořádali odboráři svou akci před pěti lety, dost možná by se v ostravské fakultní nemocnici setkali s daleko větším úspěchem. Ústav na tom…

2011_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte