Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

Editorial: Outsideři, jaké máme rádi

Uvadající zájem o televizní zábavu a prudký nástup internetu vyvolaly počátkem tisíciletí věštby, že éra celebrit a televizních estrád definitivně skončila. Divák budoucnosti už nebude chtít jen pasivně sedět před obrazovkou a nechat se krmit tím, co mu televizní stratégové naservírují. Bude aktivnější a plný chuti program spoluvytvářet sám.

Jak už to s věštbami bývá, naplňují se občas trochu jiným způsobem, než se čekalo. Televize si dokázala udržet své postavení nikoli zásadní změnou pravidel, ale vcelku jednoduchou inovací – její hvězdou už nemusí být nutně jen nedostupné celebrity s nahrávacím či filmovým průmyslem v zádech, může se jí stát každý, kdo něco umí. Soutěže typu Superstar, X Faktor nebo Got Talent, která právě (v původní i okopírované podobě) vrcholí na českých obrazovkách, vytáhly na pódium „obyčejného“ člověka a s ním i přivedly kýžené miliony diváků k obrazovkám.

Příběh o Popelce nebo, chcete-li, americký sen se v nich totiž stal o něco dostupnějším a uvěřitelnějším. Odvíjí se před očima v přímém přenosu a s jeho hrdiny se můžeme snadno identifikovat. Mohli bychom nad tou demokratizací jásat a radovat se, že příležitost uspět v showbyznysu má dnes každý. Tak jednoduché to ale není. Nejen že velká část z čerstvě objevených talentů předvádí lehce bizarní dovednosti a soutěže jsou starou dobrou pokleslou estrádou se vším všudy. I ony šance stát se celebritou nejsou tak rovné, jak by se zdálo.

Vyhrála by v Británii…

2010_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1509
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte