41A_varianta_R37_2010_n.jpg
41A_varianta_R37_2010_n.jpg

Co pro vás osobně znamenala krize – tedy jaké poučení a životní zkušenosti jste si z ní odnesl a co vnímáte jako její klíčové aspekty? Co jste se díky ní dozvěděl o vaší práci a jejím smyslu pro společnost?

Pro nezávislé režiséry a autory tu problém s financováním čehokoli vždy byl a je. Díky krizi je teď ale hledání témat a realizačních procesů – v ještě stísněnějších podmínkách – naopak inspirující. Lidé různých generací a zaměření se dávají dohromady, aby vůbec obstáli. Bortí se zkostnatělé finanční nadnárodní struktury, které ovládala bohatá média a takto dirigovala dění ve společnosti. Snažit se musí každý stejně. Zároveň se technologie svým zlevněním zdemokratizovala, a kdo chce a má co říct, má možnost.

Nové zajímavé věci se ale neodehrávají v Hollywoodu ani na Barrandově, protože ani jedno z těchto míst – podobně jako klasická kinematografie a televize v podobě, jak je známe – už vlastně neexistuje. Očekávám, že přijde množství levných, upřímných, ale také burcujících filmů, které nevzniknou jen pro potřebu jinak úplně zpervertovaného bortícího se trhu.

O jak důležitý moment ve světovém, a především evropském vývoji podle vás jde? Je krize jen dílčí epizodou, která už je pomalu pryč, nebo je to naopak fatální křižovatka ve vývoji demokratického Západu? Co se bude v blízkých letech s naším (finančním) světem dít?

Obecně platí, že přehodnocení…

2010_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte