73A_R16_2010_n.jpg
73A_R16_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Zvoní budík, to ale vím až teď. Otevírám oči. Je ráno. Venku je pod mrakem, ale ještě není nic ztraceno, říkám si, určitě se nakonec ukáže slunce. Skypuji s ČR a do toho zalévám vločky mlékem, není pravda, že muži nestíhají více věcí najednou. Po snídani a kontrole e-mailových schránek si balím vše potřebné do tašky přes rameno, která už měla spousty funkcí, dnes je tu na místě pracovního báglu: nepromokavý žlutý oblek, oběd v plastové přepravce z lednice, lístky na MHD, gumové rukavice, MP3 přehrávač a knížku.

Jsem venku z MHD – stanice Burrard, kráčím si to po West Penderu kolem květinářství, poprchává, mám namířeno do přístavu Coal Harbour. Pardon, společně se nacházíme v kanadském Vancouveru. Včerejším e-mailem mi můj čínský zaměstnavatel Eric sdělil jména lodí, které potřebují vydrhnout palubu a umýt okna. Vytahuji lístek: Prérijní ústřice, Staré časy, Anděl. Po výměně slovních formalit v kanceláři přístavu dostávám kód od přístavních dveří, jsou tři, vedou k samotným lodím v docích. 8968. Tento den to nebude složité – sametová revoluce a invaze vojsk Varšavské smlouvy, jindy si to musím psát na kůži čínskou tužkou, jak jinak. Převleču se, vyzvednu věci na uklízení lodí: čisté savé hadříky, hrubé a jemné koště, mýdlo, hadici a houbičky na skvrny fungují bezvadně. Ověšený jak žlutý vánoční stromek se prosmýknu dveřmi po naťukání kódu, což někdy může připomínat artistický výkon.

Je půl desáté a já jsem…

2010_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte