58A_R14_2010_n.jpg
58A_R14_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Když se řekne Sarah Jessica Parkerová, vybaví si člověk vysoké podpatky, nablýskané kabelky, koktejly a New York. Když se řekne Tina Feyová, vybaví si rozcuchané hnědé vlasy, televizní studio, New York a tmavé brýle s drobnými obroučkami. Komička, televizní i filmová scenáristka, herečka a producentka Feyová si ze svých brýlí udělala poznávací značku, která výstižně patří k jejímu chytrému humoru, nadhledu a schopnosti dělat si legraci sama ze sebe. „Brýle ale dělají chytřejším každého. Dejte brýle Woodymu Harrelsonovi v Neslušném návrhu a bude vypadat jako architekt. Nebo je dejte Denise Richardsové a stane se z ní paleontoložka,“ říká Feyová a prozrazuje tak základní kámen své komiky – bezbřehou ironii a popkulturní narážky.

58A_R14_2010_s.jpg
58A_R14_2010_s.jpg • Autor: Respekt
Ráda mixuje žánry, neštítí se mainstreamových komedií. Balancuje na hranici kýčovité televizní parodie a bystré společenské satiry, pro kterou není žádné téma tabu. Tvorbu Tiny Feyové si kromě amerických diváků oblíbila i kritika. Sedmkrát vyhrála Emmy, třikrát Zlaté glóby. Feyová umí vyvolat diváckou závislost. Sitcom o televizním studiu stanice NBC Studio 30 Rock, který sama píše a zároveň ztvárňuje hlavní roli, běží od půlky února na Primě Cool. České publikum tak pomalu začíná vykazovat symptomy začínající zamilovanosti do inteligentní komiky, ve které vládnou šprti, osamělé třicátnice a vyžilí herci…

2010_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte