Ministr zahraničí Jan Kohout poprvé promluvil ke kauze odvolání bruselské velvyslankyně a potvrdil, že Milena Vicenová by měla být vystřídána. „S výměnou na bruselském postu počítám,“ řekl Respektu Kohout. Mělo by se tak podle něj stát „v rámci balíčku dalších ambasadorských přesunů“. O tom, že má Milena Vicenová skončit, informoval tento časopis před dvěma týdny.

Kohout však už odmítl potvrdit, že by k výměně mělo dojít kvůli nespokojenosti s výkonem velvyslankyně. „Milena Vicenová měla smlouvu na dobu českého předsednictví a to skončilo. Počítám nicméně s jejím setrváním v diplomacii – pokud o to bude mít zájem,“ sdělil Kohout. S Vicenovou si má promluvit o její další dráze na schůzce v Bruselu v pondělí 22. března. Do této doby ministr, který byl minulý týden na dovolené v Rakousku, odmítl cokoli dalšího sdělit. Své bezmála dvoutýdenní mlčení k věci odůvodnil zmíněnou schůzkou s velvyslankyní a pobytem v zahraničí.

Podle kuloárních informací Kohout stále zamýšlí dát začátkem dubna do vlády plánovaný návrh na obsazení několika uvolněných ambasád – například na Ukrajině po odstoupivším Jaroslavu Baštovi, v Austrálii, kde byl donedávna velvyslancem nynější ministr pro evropské záležitosti Juraj Chmel, či v Římě. Součástí toho má být i změna na české…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1255

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte