06_R21_respekt_n.jpg
06_R21_respekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R21_respekt_s.jpg
06_R21_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Matka dostala zpět své dítě

Okresní soud v Havířově vrátil bez dalších průtahů osmnáctileté Anetě Tokarčíkové její půlroční dceru Barborku. Ta holčičku letos v lednu v existenční tísni odložila do ostravského babyboxu. A i když se matka ke svému dítěti přihlásila a deklarovala o ně svůj zájem, přesto byla až dosud její žádost dvakrát zamítnuta – neměla prý pro společný život se svým dítětem dostatečné zázemí. V současnosti ale matka s dcerkou našla nový domov v azylovém domě, navíc má zažádáno o obecní byt. „Jsem šťastná. Doufám, že vše dobře dopadne a s malou všechno zvládneme,“ reagovala Aneta Tokarčíková na rozhodnutí soudu.

 

06_R21_despekt_s.jpg
06_R21_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Soud dostatečně nepotrestal smrt na silnici

Způsobil smrtelnou dopravní nehodu a pak od ní zbaběle utekl. Přesto to soudu v Hradci Králové nestačilo, aby takovému činu přisoudil odpovídající trest. Pachateli, hokejistovi Ladislavu Lubinovi, totiž udělil podle státního zástupce a dcery oběti nedostatečný trest, a to v podobě pouhé dvouleté podmínky s odkladem na čtyři roky a čtyřletý zákaz řízení. Soud tak rozhodl i přesto, že hokejista už v minulosti několik dopravních nehod způsobil, jednu dokonce pod vlivem alkoholu. Experti se proto domnívají, že jde o negativní signál pro celou společnost o „relativní beztrestnosti těch, kteří na silnicích někoho usmrtí“.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte