2008-1806-mobr-65R332008n.jpg
2008–1806-mobr-65R332008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1806-vobr-65R332008.jpg
Fotografie: Je to prostě adrenalin! – Autor: Martin Sklenář • Autor: Respekt

Je mi 33 let a pracuji jako zásahová jednotka u bezpečnostní agentury Security Monit v Třebíči. Jsem svobodný a žiji společně s rodiči v bytě v Třebíči. Budím se v osm hodin mobilem, který hraje. Ostatní jsou v práci a tak mě uvítá do nového dne olíznutím jen můj pes. Oblékám se do uniformy a venku před domem na mě čeká už kolega se služebním vozidlem, se kterým odjíždím na dispečink.

Zde se dozvídám úkoly na dnešní den. Jsou tam mimořádné akce, ale i pravidelné každodenní. Po přebrání úkolů jedu zpět domů, je 9.15 a držím pohotovost na telefonu. Vařím si kávu a snídám, což jsem nestihl předtím, dávám si dva rohlíky se sýrem a k tomu vysočinu. Zapnu televizi a připravuji si jednoduchý oběd, houskové knedle jsou v lednici, rajská omáčka od včerejška a k tomu dám plátek sekané, talíř je hotov, dám ho do mikrovlnky a jdu k televizi.

Program za moc nestojí, tak spíše klimbám. Za dopoledne byl klid a nebylo mě potřeba na mimořádný zásah, a protože je poledne, tak zapínám mikrovlnku s připraveným jídlem. Najím se a mrknu se na počítač. Je 13.45, zvedám se a odjíždím natrvalo do služby, která začíná ve 14 hodin. Za úkol mám trvale střežit jeden objekt, a to až do 18 hodin. Jsem tu vlastně jako takový vrátný a kontroluji příchozí a odchozí návštěvy ve vstupní hale budovy.

V šest hodin přichází noční vrátný, kterému předávám ochranu objektu a odjíždím na firemní dispečink, kde mi začíná zásahová…

200833-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200833-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte