2008-1424-mobr-54R26sigur-ros2008n.jpg
2008–1424-mobr-54R26sigur-ros2008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1424-vobr-54R26sigur-ros2008.jpg
Autor fotografie: Globe Media/Reuters • Autor: Globe Media / Reuters

Sigur Rós: Međ suđ í eyrum viđ spilum endalaust

EMI

Jedna písnička (vůbec poprvé) anglicky, jinak zůstávají impresionističtí postrockeři standardně záhadní. Festival v Karlových Varech uvádí jejich koncertní road movie Heima, živě Islanďané vystoupí 19. srpna v Praze.

My Bloody Valentine: Loveless

Creation / Sony BMG

Bláznivý král zvukově přesyceného „shoegaze“ rocku Kevin Shields po letech oživil kapelu a koncertuje. Staré desky přemíchal a vydává v rozšířené podobě dvojalb, na červenec chystá duet s Patti Smith.

Vetiver: Thing of the Past

Fat Cat Records

Kalifornští folkrockeři na třetím albu ubrali z tajemnosti a ponořili se do retrozvuku mezi country a psychedelií, jako by albem plným coververzí chtěli vyseknout poklonu Neilu Youngovi.

Wildbirds & Peacedrums: Heartcore

Leaf Label / Starcastic

Švédský pár tak dlouho natáčel soukromé syrové písňové dokumenty, až se během procesu lecčemu mimořádnému naučil. Ženský hlas, bicí a pár dalších zvuků; stylově cosi mezi prapůvodním blues, duchovním popem a extází soulu.

Budoár staré dámy: Dobrou noc, světlo

Indies Scope

„Jsou to setkání s lidmi a především setkání se sebou,“ říká Marta Svobodová, vedoucí brněnské kapely. Na třetím, zatím nejosobnějším albu znějí reflektivní texty do nečekaně energické hudby.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte