200711-vobr-01_obalka_velka.gif

2007/11

Koupit vydání
200710-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 4.–11. 3. 2007 200712-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 18.–25. 3. 2007
Editorial
Editorial Marek Švehla naši dva novináři v současné době míří do zahraničí, aby pro vás připravili atraktivní reportáže z míst, která hýbou nebo ještě nedávno hýbala Evropou. Nechte se překvapit, o co přesně půjde. V Česku se obšírněji věnujeme nenápadnému, ale velmi důležitému tématu – šikaně na školách.
Diskuse
Nechval Janečka před večerem Erik Tabery, Josef Chuchma Komentář Chvála Janečkovy televize vyvolal řadu kritických reakcí. Zde je jedna z nich i s naší odpovědí.
Minulý týden
Minulý týden Erik Tabery Za poodkrytí tajemství temné hmoty dostali evropskou Descartovu cenu Ladislav Rob a Dalibor Nedbal. Na ministerstvu životního prostředí se přes protesty Číny objevila tibetská vlajka. Ústavní soud potvrdil platnost vyhlášky města Ústí nad Labem, která zakázala nabízet sexuální služby na ulici. Strana zelených chce jednat se sociálními demokraty o společném kandidátovi na prezidenta, aby znovu neuspěl Václav Klaus. Jiří Paroubek se vydal podporovat české maso proti dovozu a před kamerami ochutnával kvalitní šunku a špekáčky.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy našich čtenářů.
Scéna
Mimochodem Zbyněk Petráček Nečiň jiným, co nechceš, aby jiní činili tobě. Tak se to říkalo v temném starověku. Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Výstavy Respekt Zajímavé výstavy pro tento týden. Hudba Respekt Zajímavé koncerty pro tento týden. Televize Respekt Dokument, komedie a udílení cen v České televizi tento týden. Knihy Respekt Výběr ze zajímavých knižních titulů. Kulturní tip Respekt Výstava současné německé fotografie.
Kultura
Mladá rozhněvaná Indka Markéta Musilová Když britský Guardian zveřejnil zprávu, že Arundhati Royová se hodlá vrátit k psaní, vyvolal poprask.
Civilizace
slideshare.net Aleš Balcar V poslední době přibývá projektů typu „web 2.0“, zasvěcených vzájemné interakci uživatelů a sdílení informací. Zločiny komunistů Petr Behenský Ústavní zákon ČR sice odsuzuje komunistický režim jako zavrženíhodný a zároveň vyjmenovává všechny jeho zločiny, ale kdo si dnes doma čte ústavu?! Do kosmu na vlastní riziko Tomáš Přibyl Společnost Virgin britského miliardáře Richarda Bransona připravuje SpaceShipTwo, zdokonalenou verzi korábu schopnou několika desítek startů ročně. Vážení, máte problém Martin Uhlíř Jsme v San Franciscu na konferenci AAAS, největší vědecké organizace světa.
Rozhovory
Putin tvrdí, že jsme agenti Západu Tomáš Vlach Světlana Gannuškinová je nová laureátka ceny Homo homini, kterou udílí Člověk v tísni.
Téma
Tajemství šikany Vladimír Ševela Víte, co teď právě zažívá vaše dítě uprostřed svého třídního kolektivu? Jsou to jen drobná příkoří a strkanice, z nichž se snadno oklepe, nebo nebezpečná šikana s následky do dalšího života?
Zahraničí
Proč (asi) půjde Scooter sedět Tomáš Klvaňa Vinen z křivé výpovědi a maření spravedlnosti je bývalý poradce Bílého domu I. Lewis „Scooter“ Libby. Teoreticky může jí do vězení na dvacet let, prakticky spíš jen na pár, pokud se úspěšně neodvolá či ho neomilostní prezident. Ten hned uvedl, že výrok poroty respektuje a ponechá odvolacímu procesu prostor. Neutnul tím však tlak značné části republikánů na okamžitý prezidentský pardon v kauze, kterou pravice považuje za zpolitizovanou. Demokracie v Číně za sto let Robert Mikoláš Čína vyvíjí vlastní demokracii, která není v rozporu se socialistickým zřízením. Tak pravil minulé pondělí premiér Wen Ťia-pao. Anarchisté v Domě Boha Otce Daniela Vrbová Jak naložit s chátrajícím objektem, bývalým sídlem dělnického hnutí? Zatímco Přerov bez boje ustoupil strojům, v Kodani rebelové vyvolali střety s policií. Postavit Francii na nohy Jaroslav Formánek Francouzi a jejich politici diskutují o nezbytnosti modernizovat pracovní i podnikatelské podmínky, stát, školství, reformovat sociální model, snížit nezaměstnanost i astronomický státní dluh, omezit politiku subvencí, vrátit se k návrhu evropské ústavy.
Ekonomika
Cukrem a bičem proti evropským kartelům Pavel Streblov, Michal Bauer Udělované pokuty za odhalené kartelové dohody v poslední době neberou konce. Navíc často zaráží svou velikostí. Doktorův boj Ondřej Kundra Byla to velká sláva. A podle všeho ještě bude. Když ústavní soudci před časem zrušili zákon přihazující bezmála dvě miliardy z peněz všech občanů a firem, kteří tady vlastní konto v bance, impériu nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, vysloužili si samou chválu.
Domov
Před 10 lety Respekt „Kupředu levá“, jmenoval se před deseti lety hlavní komentář Respektu. Šlo o sociální demokraty a jejich očekávaný sjezd, podtitulek upřesňoval: „Bohumínský sjezd rozhodne o dalším směřování ČSSD“. Rallye Ostropestřec Tomáš Pavlíček, Vladimír Ševela Zatímco Leonardo di Caprio si zvyšuje popularitu řízením toyoty s elektromotorem, česká celebrita Jiří Korn se rád fotografuje se svým černým benzinovým bumbrlíčkem zn. Jeep. Průkopníci alternativního automobilismu v tuzemsku jsou zatím „bezejmenní“. Dobrý den v Čunkistánu Tomáš Pavlíček Straničtí kolegové ani koaliční partneři nic nezmůžou, dokud šéf lidovců sám neuzná, že jde o problém. Policie stíhá člena vlády vůbec poprvé v české historii. Přestože si dvě třetiny voličů přejí, aby za těchto okolností odešel z funkcí, jeho strana má jiný názor. Co ji k tomu vede? Klíč k této otázce bylo možné hledat minulý týden v místnosti číslo 106 v Poslanecké sněmovně. Tam se sešlo širší vedení lidovců s jediným bodem programu: co dělat s aférou svého předsedy. Proč tak riskovali kvůli Čunkovi? Jaroslav Spurný Až dosud mohl vzbuzovat Jiří Čunek s nejasným financováním svého majetku útrpné pousmání, to když si amatérským kličkováním akorát přitěžoval. Jeden den v životě Ladislav Švehla Je čtvrtek. Za předchozí dny jsem už utahaný, tak jsem si malinko přispal. Budík mi zvoní ve tři deset. Jinak vstávám ve tři pět. Zázračné řešení Anneke Hudalla Trochu sklíčenosti by člověk od šéfa Národní knihovny ČR přece jen čekal. Je to jen pár dnů, co britský architekt českého původu Jan Kaplický přesvědčil mezinárodní porotu o tom, že nová budova, kterou chce Národní knihovna do roku 2010 postavit na západním konci pražské Letenské pláně, sice nebude mít rohy, ale zato bude pokryta zelenavě třpytivou „kůží“. A na ředitele se od té doby valí problémy.
Komentáře
A teď šetřit Erik Tabery Je to svým způsobem velký průlom. Členské země Evropské unie se dohodly, že do roku 2020 bude Unie získávat 20 procent energie z obnovitelných zdrojů a o pětinu sníží emise. Sprintem z ministerstva Erik Tabery Vicepremiér Jiří Čunek má za to, že celá jeho korupční aféra je u konce. Prý má důkaz, že v době, kdy se měl v jeho kanceláři předávat úplatek, byl mimo Vsetín. Jste teď všichni klidnější? Česká filmová pohodička Tereza Brdečková Bylo by dobré mít i hlubší a vážnější filmy. Za to, že je nemáme, ale „hvězdní“ režiséři nemohou. Síla chobotnice nad Prahou Marek Švehla Upřímně řečeno: architektura je velmi nebezpečná disciplína. Její nositelé jsou ambiciózní lidé, kteří mají chuť tvořit zapamatovatelná díla. Proč ne, kdyby pak ti ostatní nemuseli chodit celý život kolem a dívat se na to. Ve hvězdách Zbyněk Petráček Nemanželský syn papeže Alexandra VI., bratr neblaze proslulé Lukrécie, příslušník rodu Borgiů spjatého s legendárním travičstvím a bezohlednou cestou k moci, sám vrah i návodce vrahů, ale i schopný voják a politik. Tím vším byl Cesare Borgia. Může za to Jan Patočka Miroslav Kusý Před 30 lety zemřel po policejním výslechu filozof a první mluvčí Charty 77 Jan Patočka. Jeden z mála slovenských signatářů Charty, filozof Miroslav Kusý, ve své úvaze pro Respekt píše o jeho klíčové roli.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte