Tokio: den, kdy skončila válka, ČT 2, 25. 9., 20.00

Francouzský dokument o 2. září 1945, kdy na palubě americké válečné lodi Missouri Japonci podepsali bezpodmínečnou kapitulaci.

Hajda domů, ČT 2, 26. 9., 20.00

Mluví perfektně česky, vypadají jako Češi, řada z nich má českou občanku, ale od běžného Čecha se hodně odlišují. Vždyť se do země svých předků vrátili po dlouhých sto osmdesáti letech. Kolonizátoři rumunského Banátu začali do Česka hojně přijíždět v 90. letech, důvodem byla jejich vidina lepších sociálních podmínek. S sebou si přivezli řadu zvyků, které už se u nás nedodržují od konce 19. století. Teď je otázkou, jak dlouho si je udrží. Odpověď nám může dát dokument Jaromíra Marka.

Mechanický pomeranč, ČT 2, 28. 9., 22.05

Moloko, buřinky, suspenzory, ultranásilí, a především nezapomenutelný Malcolm McDowell ve filmu Stanleyho Kubricka z roku 1971. Zkombinujte sex, násilí a Beethovena s konzumací drog a vyjde vám jeden z největších úletů historie světové kinematografie: opus o násilnickém chlapíkovi, který si v rámci odvykací kůry nechal vymýt mozek, jenže mu to nepomohlo.

Ztížená možnost soustředění, ČT 2, 30. 9., 20.00

Tragikomedie Václava Havla z roku 1968 byla v 90. letech součástí repertoáru nemnoha českých scén. Jednou z nich bylo Divadlo Na zábradlí, kde ji v roce 1997 nastudoval režisér Andrej Krob. V hlavní roli rozpolceného počítačového vědce se představil Jiří Ornest,

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte