Ivan Lutterer: Panoramatické fotografie 1984–1991, Dům umění města Brna, 6. 9.-15. 10.

Brněnská repríza expozice, v níž před dvěma lety Lanhgans Galerie Praha představila do té doby neznámý soubor vynikajícího fotografického dokumentaristy a restaurátora Ivana Lutterera (1954–2001). Jeho panoramatické záběry pražských neutěšených čtvrtí vznikaly v 80. letech pomocí starodávného aparátu z přelomu 19. a 20. století.

Memoria, Futura, Praha, 6. 9.-12. 11.

Pohled na tvorbu zahraničních výtvarníků, která vznikla během jejich nedávného rezidenčního pobytu na zámku v Třebešicích u Kutné Hory. K vidění jsou díla Newyorčana Kensetha Armsteada, Italky Stefanie Galegatiové a Rumuna Iosifa Kiralyho, jejich společným tématem je lidská paměť.

X + X, Galerie U Bílého jednorožce, Klatovy, 3. 9.-22. 10.

První ročník přehlídky dvacítky nejzajímavějších výtvarníků z oblasti Horní Falce a Plzeňského kraje, která by se měla v Klatovech stát každoroční tradicí. Výběr si tentokrát vzali na starosti kurátoři Reiner R. Schmidt a Marcel Fišer, jejich pozornost si získali Helmut Langhammer, Herbert Lankl, Václav Malina či Benedikt Tolar.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte