Co skrývá mamut

Potěšilo mě, když jsem v předminulém čísle Respektu našel článek o výstavě Ivan Hlinka, kterou připravilo naše Národní muzeum (Mamut na bruslích, Respekt č. 35/2005). Názor recenzenta plně respektuji, vzhledem k tomu, že se však v textu pustil i na velice interesantní (a možná trochu tenký) led všeobecné charakteristiky výstavní činnosti Národního muzea, přece jen si dovolím několik poznámek (nikoli na okraj). Už proto, že výstavní projekty Národního muzea jsou v mé gesci.

Národní muzeum připravuje ročně na sedmdesát výstavních projektů a spravuje více než dvacet stálých expozic. Již to je přinejmenším kvantitativní důvod, aby jeho výstavnický směr nebyl posuzován na základě jednoho projektu. Samozřejmě, kvantita ještě nehovoří o kvalitě. Velmi mě proto zaujala trefná připomínka Petra Třešňáka, kterak se zahraniční muzea snaží nově komunikovat s návštěvníkem s využitím moderních technologií. Obávám se však, že autorova návštěva Národního muzea se omezila pouze na „hlinkovskou“ výstavu v přízemí hlavní budovy a jeho kroky nedoputovaly do prvního patra, kde je otevřena výstava Formosa tisíce tváří, která moderními prostředky představuje tchajwanskou přírodu, tradice a zvyky. Dále si nejsem jist, zda v posledních dvou letech zachytil pilotní výstavní projekty Národního muzea (Voda a život, Fotbal! 1934–2004), které se snažily se značným návštěvnickým…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte