mobrazek_1437.gif
mobrazek_1437.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1437.jpeg
vobrazek_1437.jpeg • Autor: Respekt

Film Utržený ze řetězu má českou premiéru prvního září, jako odměna dětem po prvním školním dni se ovšem nehodí. Pohádka to sice je, ale krev v ní stříká na všechny strany. Scénář napsal známý francouzský filmař Luc Besson a nutno podotknout, že tentokrát si fantazii opravdu pustil ze řetězu.

Glasgowský gangster Bart ukradl kdysi malé děcko a nelítostným výcvikem je proměnil v zabijáka. Danny musí žít stranou od lidí, spí v kleci a jeho pán jej živí odpadky. Na krku má kovový obojek, a jakmile mu jej Bart odepne, pouští se tenhle lidský pitbulteriér do krvelačného boje. Ve městě, jehož násilnické poměry připomínají spíše jihoamerický slum než Británii, se takový krvelačný bojovník hodí. Jenže Danny není jen vraždící stroj v rukou tyrana, povšimneme si i citlivých stránek jeho duše. Třeba když si po nocích prohlíží ve své kleci slabikář, v němž písmeno „L“ ilustruje slovo „láska“ a vyobrazení matky s děťátkem. Náhoda pak jednou zapříčiní Dannyho setkání s rodinou slepého ladiče pian Sama. V novém domově ochutná jídlo i přátelství, rozpomene se na svou matku a ze stroje na zabíjení se postupně stává člověk.

Film mladého francouzského režiséra Louise Letteriera se snaží skloubit akční podívanou s melodramatem, a kritika se vesměs shoduje, že mnohem lépe dopadlo to první. Bojové scény, v nichž spojili své síly slavný hongkongský rváč Jet Li v roli Dannyho a…

v35.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1544

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte