Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

A zase o jednu školu víc

Waldorfské lyceum je tu, další hranice padla a zájemci mohou zkusit štěstí.

Náklady na zateplení rodinného domku činily 85 000 Kč. Roční výdaje na vytápění domku, které původně byly 25 000 Kč, klesly díky zateplení o 35 procent. Za kolik let se majitelům domku vrátí investice do zateplení? Pokud tento příklad umí vaše dítě vypočítat a chce studovat na waldorfském lyceu, má šanci. Samozřejmě ho čeká i test z češtiny a ústní pohovor, ale to základní je tu: po letech vyjednávání a úřednické váhavosti se i v Česku otevřela možnost získat střední vzdělání na alternativní státní škole.

Když se ženské ze Žižkova rozhodnou

Když ve waldorfské základce v pražských Jinonicích končily v roce 2000 první děti, snažili se už tehdy rodiče a učitelé prorazit s projektem střední školy, v níž by mohly pokračovat. Doba tehdy byla nakloněná více průtahům než experimentování, a tak se založení dalšího logického stupně – středoškolského waldorfského lycea – protáhlo na pět let. Nakonec se však podařilo dokončit studijní plány a přesvědčit všechny úředníky. Takže zájemci o studium v ústavu, kde panuje víra, že svět i vzdělávání se vyvíjejí, že žádná věc není striktně daná a každý názor lze podrobit zkoumání, mohou v dubnu zkusit štěstí u přijímacích zkoušek.

Všechno začalo, když si dvě „ženské ze Žižkova“, Kateřina Mázdrová (45) a Hana Müllerová (45) po „sametové revoluci“ uvědomily, že na jejich ratolesti…

v35.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte