Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Svět kolem

mobrazek_1244.gif
mobrazek_1244.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1244.jpeg
Fotografie: Učenec, ale šíří nenávist. Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Pane Karadáví, není zájem

Ve čtvrtek, přesně dva týdny po pumových atentátech ze 7. července, se v Londýně pokusila al-Káida o reprízu. Opět tři výbuchy v metru a jeden v autobuse zanechaly sice jen jednoho zraněného, ale též pocit, že účinná obrana neexistuje. Ta je sice v otevřené společnosti obtížná, ale něco se přece jen mění. Den před posledními výbuchy byla zrušena avizovaná cesta neblaze proslulého klerika Jusufa Karadávího do Velké Británie. Dotyčný, jenž žije v Kataru, měl vystoupit v Manchesteru na kongresu organizace Muslimská jednota. Problém spočíval v tom, že Karadáví patří mezi extrémní fundamentalisty, je váženou autoritou Muslimských bratří a má značný vliv na lidi kolem Usámy bin Ládina – nicméně loni ho pozval do Londýna primátor Ken Livingstone. Tehdy ho považoval za „ctihodného islámského učence“. Pravda, Jusuf Karadáví odsuzuje teroristické útoky v Londýně i v USA, ale omlouvá terorismus Palestinců. V kruzích fundamentalistů je dokonce považován za určitého liberála, neboť tvrdí, že na sebevražedných atentátech ve jménu džihádu se mají podílet muži i ženy. Vzhledem k šíření nenávisti má Karadáví zapovězený vstup do USA. Od minulé středy tedy i do Británie. Otevřená společnost nemůže paušálně vyhostit nějakou skupinu nebo nějaké skupině paušálně zabránit ve vstupu do země, ale pro konkrétní hlasatele nenávisti to neplatí.


v30.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte